שתף קטע נבחר

מצעד הולילנד: נעצר בכיר בעיריית ירושלים

חוקרי המשטרה ממשיכים להסתער על החשודים בפרשת השוחד הגדולה - ומגיעים גם לדמויות שעודן נושאות בתפקידים רשמיים. כעת נעצר נבחר ציבור, המכהן גם כדירקטור בחברת בנייה, שהיתה מעורבת בפרויקט. בימים הקרובים צפוי גם אולמרט להיחקר, לאחר שקיצר את שהותו בחו"ל ונחת הלילה בארץ

מצעד הנחקרים ב"פרשת השוחד הגדולה בתולדות המדינה", כפי שהגדיר שופט בישראל את סיפור הולילנד, נמשך - ואף מואץ. הלילה (יום ה'), לאחר שנעצר ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי - שמו חוקרי המשטרה את ידם על אישיות בכירה נוספת, נבחר ציבור שעדיין מכהן בעירייה.

 

אותו בכיר מכהן גם כדירקטור בחברת בנייה גדולה, שהיתה מעורבת בהקמת פרויקט הולילנד. הוא נחקר הלילה והבוקר ובעקבות הדברים, שהתגלו בחקירה, החליטו ביאח"ה לבקש להאריך את מעצרו אחר-הצהריים בבית משפט השלום בראשון-לציון.

 

הבוקר הובא לדיון בהארכת מעצרו גם עו"ד אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר. טרם הוברר האם המשטרה תבקש את המשך מעצרו המלא, או שחרורו למעצר בית. 

 

במרוצת הימים הקרובים צפוי להופיע בפני חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שקיצר את שהותו בחו"ל ושב הלילה לארץ. אולמרט, שעומד לדין בימים אלה בפרשיות ראשונטורס, מעטפות הכסף ומרכז ההשקעות וכופר בהאשמות - מכחיש כל קשר גם לעבירות בתיק הולילנד.

 

בינתיים, בבית-המשפט המחוזי בפתח-תקווה יערערו היום כמה מהעצורים האחרים בפרשה על ימי המעצר הרבים, שגזר עליהם השופט לבקשת המשטרה.

 

ל-ynet נודע כי בסך-הכל מדברים במשטרה על 15 מיליון דולר, שהתגלגלו

מיד ליד ככספי שוחד בפרשת הנדל"ן הירושלמי. "ידיעות אחרונות" חשף הבוקר כיצד פעלה לכאורה השיטה, כפי שמתאר אותה המאכער - דמות המפתח בפרשה, שהכין טיוטת כתב תביעה נגד כמה מהעצורים הנוכחיים.

 

כתב התביעה מגולל את ההישגים שהניבו כספי השוחד, בדרך להסרת המכשולים למה שמתואר כעת - שוב, בפי השופט - כ"מפלצת נדל"ן כעורה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה עבור א"א
5 ימי מעצר: לופוליאנסקי
צילום: אבי מועלם
מומלצים