שתף קטע נבחר

סרקוזי לפרס: "איך להיות צעיר מיום ליום?"

בתום ארוחת צהריים חגיגית בפריז, מסרו נשיא המדינה ועמיתו הצרפתי הצהרה משותפת. סרקוזי הזהיר כי הסכסוך במזרח התיכון משפיע על העולם כולו, והבטיח סנקציות נגד איראן

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, סעד אחר הצהריים (יום ה') בארמון האליזה עם עמיתו מישראל, שמעון פרס, המבקר בפריז. השניים דנו בפורום מצומצם בקידום הסנקציות על איראן, בדרכים לצאת מהקיפאון המדיני ובמאמצים לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט, המחזיק גם באזרחות צרפתית.

 

בתום האירוע, נשאו שני הנשיאים הצהרה משותפת לעיתונאים. "אירועים היסטוריים רבים מחברים בין ישראל לצרפת ולאירופה, ואנו עומדים לימין ישראל, נאמנים להבטחה להקים מדינה לעם היהודי שסבל דורות רבים", אמר סרקוזי. "אנו תומכים בדרך השלום, ואין פתרון אפשרי זולת משא-ומתן מדיני לשלום בין הצדדים. הדרכים לממש זאת ברורות, חבל לבזבז את הזמן. צרפת היא בת ברית נאמנה לישראל וקשורה בנימי נשמתה. אנו מייחלים לחידוש המגעים ולהקמת מדינה פלסטינית, שהיא תנאי לביטחונה של ישראל".


סרקוזי ופרס בארמון האליזה. מה הסוד של פרס? (צילום: AP)

 

הנשיא הצרפתי ציין עוד כי הסכסוך במזרח התיכון משפיע על העולם כולו ו"מזין את הקיצוניים ואת הטרור". הוא התייחס לאיום האיראני ואמר כי זו "מתנהגת בצורה בלתי נסבלת. אנו מחויבים לסנקציות חריפות כדי לבלום את תוכניתה".

 

פרס התייחס גם הוא לסוגיה, ואמר כי ביקש ממארחו "שיפעיל את מנהיגותו ומרצו לקידום השלום באזור. הוא הבטיח לסייע בהפעלת סנקציות חריפות על איראן כדי למנוע ממנה להשיג נשק גרעיני". הוא אמר עוד כי למרות שאין להשוות בין הנשיא האיראני, מחמוד אחמדינג'אד, לבין אדולף היטלר - "איומי השמדת עם אינם עוברים בשתיקה ובאדישות על אומה שחוותה על בשרה את השואה".

 

בסיום הנאומים חיבק סרקוזי את הנשיא, ואמר בחום כי "בעוד שכולנו מזדקנים, רק שמעון פרס הופך צעיר מיום ליום. אנחנו חברים טובים, אנא גלה לי את הסוד שלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיבת העיתונאים בצרפת
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים