שתף קטע נבחר

החוקרים צפויים לעמת בין לופוליאנסקי לאולמרט

ראשי העיר לשעבר מפילים את תיק הולילנד איש על רעהו - וגורמים במערכת אכיפת החוק אומרים כי העימות ביניהם בלתי נמנע. אחרי הכחשות אולמרט, אמרו ל-ynet בכירים המעורים בחקירה כי יש בידיהם מסמכים מגובים: "הוא 'שכח' שחלק מהחשדות מתייחסים לתקופה בה כיהן כשר התמ"ת"

שני ראשי העיר ירושלים יתעמתו ביניהם בחדר החקירות. אחרי שאורי לופוליאנסקי טען כי אהוד אולמרט היה זה שקיבל את ההחלטות בפרויקט הולילנד, וראש הממשלה לשעבר טען כי אין לו יד בשינויים בנעשו בפרויקט, אמר אמש (יום ה') גורם המעורה בחקירת פרשת השוחד הגדולה כי "החוקרים צפויים לעמת בין לופוליאנסקי לאהוד אולמרט, משום שכל אחד מהם מטיל את האחריות איש על רעהו". 

 

תיק הולילנד - לא ממש קדוש:

 

בעקבות הפרסום כי אולמרט הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השוחד

הגדולה במדינה, הכחיש אמש ראש הממשלה לשעבר מעורבות בפרשה. בהצהרה מיוחדת לתקשורת, אמר אולמרט כי "התוכניות שונו לגמרי לאחר שחדלתי להיות ראש העיר". לדבריו, הוא תמך בפרויקט מראשיתו "כאשר הוא כלל שלושה בתי מלון לחיזוק התיירות בירושלים ויחידות דיור לאוכלוסייה הלא חרדית שרצינו להביא למרכז העיר".

 

במערכת אכיפת החוק צפו אף הם בנאום - וסירבו להתרגש. בכיר במערכת אכיפת החוק אמר בשיחה עם ynet כי "אולמרט התייחס בנאומו לתקופה בה כיהן כראש עיר, אולם הוא 'שכח' כי חלק מהחשדות מתייחסים לתקופה בה כיהן כשר התמ"ת והיה אחראי על מינהל מקרקעי ישראל. האם עצם העובדה שלא התייחס לתקופה זו מלמדת על כך שגם הוא עצמו יודע שהוא אחראי?"


פרויקט הולילנד. פרשת השוחד הגדולה במדינה (צילום: רויטרס)

 

גורם אחר המעורה בחקירה הוסיף ואמר, כי בניגוד לדברי אולמרט, ישנן ראיות מוצקות ומסמכים מגובים בידי צוות החקירה ולכן אולמרט צפוי להיות מעומת עם המסמכים בצורה קשה בחקירתו הקרובה". לדבריו, אמנם עד המדינה הוא לא אדם ללא בעיות, אולם דבריו מגובים במסמכים בחלק גדול מהמקרים ובראיות ולאולמרט יהיה קשה לסתור את החומרים שיש בידי צוות החקירה.

 

לדברי גורם אחר, "אולמרט בנאומו נראה לחוץ.

עצם העובדה שטרם קראו לו לחקירה, כנראה מלחיצה אותו, משום שהוא לא יודע מתי בדיוק יוזמן וייחקר". הגורם הוסיף, כי חלק מהחשודים האחרים בפרשה החלו לדבר בחדר החקירות ויש בקרב הצוות תחושה כי צריך עוד מאמץ קטן כדי לגייס עד נוסף. למרות זאת, טרם החליטו אם יש לעצור את אולמרט, בדומה ללופוליאנסקי.

 

אחרי שייחקר אולמרט, יצטרכו הגורמים במערכת לקבוע אם יש מקום לעצור אותו. "כדי לעצור ראש ממשלה לשעבר צריך ראיות מוצקות וחזקות. כרגע מצטבר חומר ורק לאחר חקירתו, כאשר החוקרים יאספו חומר ועדויות, יידע צוות החקירה האם הסיכויים שאולמרט ייעצר הם גבוהים. כרגע לא שוללים במערכת אכיפת החוק שום אפשרות אולם טרם הוחלט האם יעצרו את אולמרט או לא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצהרת אולמרט, אמש
צילום: ירון ברנר
לופוליאנסקי במעצר
צילום: אבי מועלם
מומלצים