שתף קטע נבחר

הקמפיין נגד "הקרן החדשה" הזניק את התרומות

בעקבות ההד הציבורי והביקורת, זינק היקף התרומות ל"קרן החדשה לישראל" ב-35% ומספר התורמים הכללי - הוכפל. מנכ"ל הקרן: מגיעים אנשים שמעולם לא שמעו עלינו

מתברר שהמתקפה הציבורית על "הקרן החדשה לישראל" עשתה לה רק טוב: בחודשיים מאז החלה תנועת "אם תרצו" בקמפיין נגד פעילות הקרן, זינק היקף התרומות לאחרונה ב-35 אחוזים ביחס לאשתקד. מנתונים שפרסמה הקרן הלילה (יום ג') עולה כי ברבעון הראשון של השנה הוכפל מספר התורמים הכללי ביחס ל-2009, ומספר התורמים בסכום אלף דולר ויותר - גדל ב-30 אחוז.

 

בשנת 2009 קיבלה הקרן תרומות בסך 26 מיליון דולר. בחודשים הראשונים של שנת 2010 ניכרת עלייה של 35 אחוזים בסך כל תרומות וההערכה היא שהעלייה הזו תישמר עד סוף השנה. 

 

מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, דניאל סוקאץ', אמר ל-ynet: "ההתקפות על הקרן לא רק מעודדת את בסיס התמיכה שלנו, אלא מביאה אלינו גם אנשים שמעולם לא שמעו עלינו. זה הגביר את המודעות לפעילות שלנו. הארגון שלנו פרו-ישראלי ובונה ארגונים דמוקרטים בישראל המשקפים את הצהרת העצמאות של ישראל.

 

אף אחד לא אוהב שיתקפו אותו ובמיוחד בצורה כזו חסרת שחר. אנחנו מרגישים שאנחנו נמצאים בקו אחד עם מרבית יהודי ארה"ב ובכל הנוגע ליחס שלהם לישראל".

 

סוקאץ' הוסיף כי יותר מעשרת אלפים בני אדם חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להגן בפומבי על הקרן. "רבבות יהודים שאוהבים את ישראל מצויים תחת התקפה בישראל", סיכם סוקאץ'. "העובדה היא שיהודי ארה"ב אף פעם לא דיברו בקול אחד. אנחנו תומכים בישראל כמדינה יהודית, אבל כזו הפתוחה לכל אזרחיה".

 

"הקרן החדשה לישראל" עוסקת בקידום נושאים חינוכיים וחברתיים בישראל, ושמה דגש על חיזוק השכבות החלשות, ושיוויון זכויות לנשים ולבני מיעוטים. פעילות הקרן זכתה לקיתונות של ביקורת מצד תנועת "אם תרצו", ולפיהן הקרן, שבראשה עומדת ח"כ לשעבר נעמי חזן, סייעה להכפשת שמה של ישראל בדו"ח גולדסטון ותמכה במעצר ובנקיטת צעדים משפטיים נגד קציני צה"ל בחו"ל.

 

הביקורת על הקרן עוררה זעם רב בקרב פעילי שמאל. דובר מרצ לשעבר, רועי ילין, החליט להקים באינטרנט קבוצה המתנגדת לתנועת "אם תרצו". במקביל, גדל מספר האוהדים בעמוד שמפעילה הקרן החדשה לישראל באתר "פייסבוק" ביותר מ-500 אחוזים. מספר הנכנסים לאתר הקרן הוכפל ורשימת התפוצה גדלה ביותר מ-30 אחוז.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעמי חזן. בלב הביקורת
צילום: יעקב סער לע"מ
מומלצים