שתף קטע נבחר

עו"ד של זקן: מגעים לעדת מדינה? הבלים

לאחר שפגש בארה"ב את שולה זקן, שב עו"ד מיכה פטמן לארץ והכריז במסיבת עיתונאים: היא מוכנה לשתף פעולה עם החוקרים, אך איש לא פנה אליה עד עתה. על הפרסומים שתהפוך לעדת מדינה, הוא אמר: "מדובר בהבל הבלים וברעות רוח. דבר ממה שהתפרסם לא אירע במציאות"

המזכירה לשעבר לא תשתף פעולה נגד הבוס? שולה זקן, השוהה בימים האחרונים בארצות-הברית, לא קיימה מגעים כדי להפוך לעדת מדינה בפרשת הולילנד. כך הודיע אחרי הצהריים (יום ד') פרקליטה, עו"ד מיכה פטמן.

 

במסיבת עיתונאים התייחס עורך הדין לפרסומים, כי זקן תהפוך לעדת מדינה בפרשת הולילנד: "שמחנו לגלות כי עצם הידיעה על קיום הצהרה זו מצידנו, גרמה לפרקליטות להכחיש פרסומים אלו. נשמח תמיד לעמוד לרשות המדינה ולסייע לה לעשות את הדבר הנכון.

 יחד עם זאת, עדיין נשמעו לשונות הטוענים כי יש אמת באותם פרסומים. פרסומים אלו מצערים את גברת זקן. פוגעים בה בילדיה, בבעלה ובמשפחתה".

 

הוא הכחיש כי היתה פנייה לזקן להפוך לעדת מדינה בפרשה. "לא ניתן להגדיר פרסומים אלו, אלא כ'מדורת ההבלים'. מדובר בהבל הבלים וברעות רוח. דבר ממה שהתפרסם לא אירע במציאות. לא היתה כל פנייה, חקירה, שיחה, תשאול, רמז או כל דבר אחר מצד גורמי החקירה אל הגברת זקן או אליי", אמר עו"ד פטמן.


עו"ד פטמן במסיבת העיתונאים (צילום: ירון ברנר)

 

עו"ד פטמן אמר כי זקן תחזור בשבוע הבא ארצה מחו"ל, וכי היא מוכנה להיחקר בפרשה. הוא ביקש להדגיש כי חזרתה אינה צורך חיוני ודחוף. הפרקליט התייחס גם להגעתה האפשרית של זקן לארץ: "כידוע כנגד הגברת זקן מתנהל משפט פלילי בבית המשפט המחוזי. בתחילת חקירת פרשת הולילנד תכננה זקן חופשה משפחתית בחו"ל, שלגביה התקבל אישור בית המשפט. נדגיש כי חזרתה ארצה לא הפכה לצורך חיוני ודחוף, שכן איש מגורמי החקירה לא פנה לתאם עמנו מועד לחקירתה".

 

לדבריו, נערך חיפוש בביתה של זקן - למרות שהחוקרים ידעו כי היא נמצאת בחו"ל. "ערב חג העצמאות פנה אליי גורם מוסמך והודיעני כי עדותה נחוצה. בעקבות הודעה זו נערכת זקן להקדים את שובה ארצה. המועד המדויק ייוודע לרשויות החקירה". בסיום דבריו אמר עו"ד פטמן, כי "הוא מלא תקווה שהחוקרים ישתכנעו בחפותה המלאה בפרשות הנחקרות כעת וכי האמת תצא לאור".

 

הפרקליטות גם הכחישה

פטמן הודיע בפתח דבריו כי יסרב לענות על שאלות נוספות מעבר להודעתו - ולא מסר הרבה מידע כאשר נשאל בידי הכתבים. כמה שעות לפני כן, בפרקליטות הקדימו תרופה למכה האפשרית ופרסמו הודעה חריגה משלהם. "בעקבות פניות כתבים נבקש להבהיר כי אין אמת בפרסומים לפיהם המשטרה או הפרקליטות מקיימים או קיימו מגעים עם הגב' שולה זקן, וממילא הגורם העומד מאחורי הפרסומים אינו המשטרה או הפרקליטות", נמסר בהודעת דובר משרד המשפטים.

 

בהמשך הבהירו מטעם הפרקליטות ש"לעניין זה, העובדה היחידה המשקפת את המציאות היא כי נמסר לגב' זקן זימון לחקירה כבר לפני למעלה משבוע וכידוע היא טרם התייצבה".

 

בשבוע האחרון גברו הספקולציות לגבי עתידה של זקן בכל הנוגע לפרשה.

גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אישר בשבוע שעבר שהועברה לה הצעה מגורמים בכירים לגבי הסכמה להעיד נגד אולמרט בפרשת הולילנד. "אין ספק שאם זקן תסכים, זה יסגור הרבה קצוות", אמר. לפי ההערכות, במשטרה המתינו לראות כיצד תגיב, לפני שיחקרו את אולמרט.

 

בינתיים, הבוקר שוחררו לעשרה ימי מעצר בית יזמי פרויקט הולילנד, הלל צ'רני ואביגדור קלנר, וכן מהנדס העיר לשעבר אורי שטרית. בצאתו מבית המשפט, שוחח צ'רני עם כתב ynet ונשאל כיצד עברו עליו ימי המעצר. "כמו גלעד שליט", השיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד פטמן. "הפרסומים לא נכונים"
צילום: ירון ברנר
שולה זקן. תגיע
צילום: אלכס קולומויסקי
אהוד אולמרט. "זקן לא תעיד"
צילום: AP
מומלצים