שתף קטע נבחר

יזם הולילנד על ימי המעצר: "כמו גלעד שליט"

הלל צ'רני, ששוחרר למעצר בית יחד עם אביגדור קלנר ואורי שטרית, שוחח בצאתו מבית המשפט על ימי המעצר והחקירות במשטרה - ואמר ל-ynet כי "במצב כמו שלי חושבים רק על גלעד שליט". שותפו קלנר אמר שלא ישן במעצר. פרקליטו: גם עד המדינה עצמו טען שחלק מהמסמכים שקריים

איבד את החופש, וגם את הפרופורציות. בית משפט השלום בראשון-לציון הורה הבוקר (יום ד') לשחרר לעשרה ימי מעצר בית את הלל צ'רני ואביגדור קלנר, בתנאים מגבילים עם צו עיכוב יציאה מהארץ. בצאתו מבית המשפט, שוחח צ'רני עם כתב ynet ונשאל כיצד עברו עליו ימי המעצר. "כמו גלעד שליט", השיב, "יום, ועוד יום ועוד יום".

 

צ'רני, שיצא מחויך, התחבק עם משפחתו ואמר "הכל בסדר". הוא סירב לדבר על החקירה או על עד המדינה ואמר ל-ynet כי "רק במצב כמו שלי חושבים באמת על גלעד שליט. כל השאר חרטה". גם מהנדס העיר לשעבר, אורי שטרית, שוחרר למעצר בית, בהתאם לבקשות המשטרה. בהמשך היום צפוי פרקליטה של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, למסור הצהרה בנושא.

 

 

דרכונם של צ'רני, קלנר ושטרית נשלל מהם למשך 180 יום. צ'רני חתם על ערבות עצמית בסך מיליון שקלים ושני ערבים נוספים, כל אחד על מיליון שקלים. קלנר ושטרית שוחררו בערבות עצמית של 250 אלף שקלים וערבות צד ג'. השלושה ישבו במעצר גם במהלך יום הזיכרון ויום העצמאות, משום שבמשטרה המשיכו בחקירת פרשת השוחד גם בימים אלה.


שלושת החשודים, היום בבית המשפט בראשון לציון (צילום: אבי מועלם)

 

במהלך הדיון נראה קלנר תשוש במיוחד. הוא אמר לנציג המשטרה בדיון, רב פקד ליאור רייס, כי הוא עייף מכיוון שלא ישן.

  

פרקליטו של שטרית, עו"ד דוד ליבאי ופרקליטו של צ'רני, עו"ד אורן אדרת, הביעו שביעות רצון מהשחרור. פרקליטו של קלנר, עו"ד איתן מעוז, אמר: "ודאי שהוא שמח להשתחרר אחרי כל כך הרבה ימים". בהתייחסו לעד המדינה המפוקפק, ציין ש"הוא נכנס למשטרה ברגל שמאל והוא בעצמו טען שחלק מהמסמכים הם שקריים. עכשיו יהיה על המשטרה להוכיח את החשדות שלה בדרכים נוספות".

 

כולם מחכים לשולה

במהלך היום צפויות להיות התפתחויות נוספות בפרשה ויתכן שייעצר לפחות בכיר אחד מעיריית ירושלים. כמו כן בשעות אחר הצהריים צפוי בא כוחה של שולה זקן, עורך הדין מיכה פטמן, לכנס מסיבת עתונאים בה יציג את גרסתה בפרשה.


"המפלצת" של הולילנד (צילום: AFP)

 

במערכת אכיפת החוק ממשיכים להיערך לקראת חקירות ומעצרים נוספים בפרשה, שהוקפאו בעקבות יום הזכרון ויום העצמאות. בימים הקרובים אמור להיחקר גם אולמרט עצמו.

 החוקרים יעמתו אותו עם דברים שמסר עד המדינה למשטרה ולפרקליטות, על כך שהוא קיבל שוחד.

 

זקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שהתה בחו"ל ביום העצמאות הזה, אך המגעים בין פרקליטה, עו"ד מיכה פטמן, לפרקליטות ולמשטרה, נמשכו. גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר ל-ynet: "אין ספק שאם זקן תסכים, זה יסגור הרבה קצוות". 

 

עם זאת, שעות לפני הודעתו של עורך הדין בפרקליטות פרסמו הודעה מיוחדת לפיה לא התקיימו כל מגעים עם זקן, וכי היא זומנה לחקירה לפני יותר משבוע וטרם התייצבה.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/04/2010 09:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צ'רני. הכל בסדר?
צילום: אבי מועלם
קלנר. לא ישנתי
צילום: אבי מועלם
שטרית. חופש חלקי
צילום: אבי מועלם
מומלצים