שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב על הסקאדים מסוריה: האופציות פתוחות
  תת מזכירת המדינה למזרח התיכון אמר כי ארה"ב מתייחסת לסוגייה ברצינות רבה וכי כל האופציות פתוחות כדי להפעיל לחץ על דמשק. עם זאת, נמנע מלציין האם בידי הממשל הוכחות להעברת הטילים לחיזבאללה

  ארצות הברית הודיעה אמש (יום ד') באשר לטענות כי סוריה מחמשת את חיזבאללה בטילי סקאד כי "כל האופציות על השולחן".

    

  תת-מזכירת המדינה למזרח התיכון, ג'פרי פלטמן, אמר כי המעצמה מתייחסת לסוגייה ברצינות רבה וכי כל האופציות פתוחות כדי להפעיל לחץ על דמשק בעניין זה. עם זאת, נמנע הבכיר מלציין האם בידי הממשל הוכחות להעברת הטילים, כפי שנטען.

   

  בדבריו בפני ועדה של הקונגרס לענייני חוץ הוא ציין כי ממשל אובמה

  הזהיר בשבועות האחרונים פעמים רבות את דמשק לבל תעביר את הטילים. עוד אמר כי ההנהגה הסורית צריכה להבין כי חימושו של חיזבאללה "עלול להשפיע על מלחמה ושלום בכל האזור".

   

  בארה"ב מתייחסים בחומרה, אך ממשיכים להסוות את המידע הקיים בסוגייה זו. דובר מחלקת אמר מוקדם יותר השבוע כי ארצות הברית ממשיכה לבדוק אם סוריה אכן העבירה טילי סקאד לחיזבאללה. "עדיין לא גיבשנו דעה אם ההעברה אכן התרחשה או לא", הודה קראולי.

  לדבריו, הממשל האמריקני קיבל מידע בנושא אותו וממשיך לבחון אותו.

   

  ומה עם ה"שושבינים" לאותו מהלך? ראש ממשלת לבנון, סעד חרירי, דחה את האשמות ישראל והשווה אותן לאלה שהוטחו בעיראק ערב הפלישה האמריקנית ב-2003 בנוגע לפיתוח נשק להשמדה המונית - והתגלו כהאשמות כוזבות. 

   

  גם סוריה הכחישה את טענות ישראל. בעקבות טענות ישראל, זומן הנציג הסורי הבכיר ביותר בוושינגטון, זוהיר ג'אבור, למחלקת המדינה על-מנת להעניק הסברים.

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 21/04/2010 22:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים