שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חיים יבין: "רה"מ עושה לעצמו תחנה פרטית"

  "מר טלוויזיה" תוקף בראיון ל-ynet את מינוי נתניהו לתפקיד השר הממונה על רשות השידור. ראש הממשלה יקבל את האחריות על הרשות בתום שלושה חודשים מהתפטרות אדלשטיין מהתפקיד: "זה מחזיר אותנו לימי בן-גוריון, במובן השלילי"

  תגובות נזעמות על מינויו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד השר הממונה על רשות השידור. אחריות נתניהו לרשות נכנסה לתוקף אמש (ד'), שלושה חודשים בדיוק לאחר שהתפטר יולי אדלשטיין, שהיה עד אז השר הממונה. את התפקיד בפועל, גם מעתה והלאה, ימשיך למלא מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי.


  יבין. "איזה פרצוף יש למדינה?" (צילום: שרון בק)

   

  עם זאת, שאלת ynet הבוקר, האם נתניהו מתכנן להעביר בעתיד את התפקיד לשר אחר בממשלתו, נענתה בשלילה, וכך מסתמן כי התפקיד ישוב לידי ראש הממשלה, כפי שהיה בימי אריאל שרון.

   

  חיים יבין, מגיש "מבט" לשעבר ואיש רשות השידור במשך 40 שנה, כעס מאוד הבוקר, עם פרסום המינוי החדש. בשיחה עם ynet אמר: "זה מקומם מאוד. זה מחזיר אותנו לימי בן-גוריון במובן השלילי של הביטוי. בשעתו, היה הערוץ הראשון מחלקה במשרד ראש הממשלה.

  כל העם הסכים: הכנסת, הליכוד, המערך - כולם רצו להוציא את הטלוויזיה והרדיו ממשרד ראש הממשלה, ולהפוך את השידור הציבורי לממלכתי ובלתי תלוי. טלוויזיה צריכה להיות חופשית ממוסדות הממשלה כדי שתוכל לבקר גם את הממשלה וגם את הכנסת.

   

  "והנה בא ראש הממשלה, שבהתחלה שם את יולי אדלשטיין שהתפטר, אחרי שלא התקבלה ההצעה להפקיד כיו"ר הרשות את אמנון דיק, שהוא עד כמה שידוע לי איש בלתי מפלגתי וידוע כאיש יעיל. הרשות נמצאת בצרות והיא צריכה שר ממונה מיוחד. לא ייתכן שראש הממשלה עושה לעצמו תחנת שידור פרטית משלו.

   

  "למה מינוי היו"ר הזמני נפל? ולמה הוא הפיל את אמנון דיק? ולמה התפטר אדלשטיין? ואיזה פרצוף יש למדינה שרשות שידור ממלכתית מנוהלת על ידי ראש הממשלה? ושלא ימכרו לי שזה זמני, כי אין יותר קבוע מהזמני. אני קורא לו לחזור בו ולהפקיד על הרשות שר במשרה מלאה. מסתובבים מספיק שרים שאפשר להפיל על אחד מהם את האחריות.

   

  "מה שחשוב כאן היא האחריות על ביצוע חוק רשות השידור, לא שיהיה שר בתפקיד מנהל. יש הפרדה בין רשות השידור לממשלה, וכך צריך להיות".

   

  "קול נתניהו"

  ח"כ נחמן שי, לשעבר יו"ר רשות השידור ומנכ"ל הרשות השנייה, יצא אף הוא נגד ההחלטה. "רשות השידור חוזרת לימיה האפלים שבהם היתה נתונה לתכתיבי ראש הממשלה", אמר ח"כ שי.

  "התמיכה בשידור הציבורי, כפי שנראתה לאחרונה, מעידה כי הציבור רוצה שידור עצמאי וחזק ולא עוד זרוע ארוכה של הממשלה המשרתת את רצונותיה.

   

  "בעידן של שחיתות ציבורית", הוסיף שי, "רשות השידור צריכה להגן על הציבור ולא על הממשלה וסוכנויותיה".

   

  ח"כ יואל חסון, יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה אמר: "כוונת נתניהו להעביר לידיו את האחריות והניהול של רשות השידור היא לא פחות מניסיון השתלטות על השידור הציבורי. ברור שמצב זה יהפוך את אמצעי השידור הציבוריים לכלי בידיו של ראש הממשלה, ואנשיו ויהפכו להיות מ'קול ישראל' ל'קול נתניהו'. בנוסף, אין ספק כי מהלך זה לא יקדם ולא יביא לייעול ושיפור השידור הציבורי, אלא בוודאי יביא להידרדרות נוספת ולפגיעה באינטרס הציבורי".

   

  בהכנת הכתבה השתתף רוני סופר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה. "קול נתניהו"?
  צילום: AFP
  לאתר ההטבות
  מומלצים