שתף קטע נבחר

ערבי ישראלי נפצע בינוני בראשו מרימון בבלעין

המפגין נפגע מרימון גז בהפגנה השבועית נגד גדר ההפרדה, ובצה"ל דחו את טענת המפגינים כי מצבו קשה. לדברי הצבא הוא נפצע באורח קל בלבד, אך בביה"ח הדסה עין-כרם אישרו שהוא נחבל בראשו, ומצבו בינוני. הוא עשוי להיות מנותח בהמשך

שוב מסתיימת הפגנה נגד גדר ההפרדה בפציעת מפגין מאמצעים לפיזור הפגנות של צה"ל ומג"ב, ושוב ניצתת מלחמת גירסאות בין הצדדים. אזרח ערבי-ישראלי נפצע בצהריים (יום ו') בראשו בהפגנה השבועית נגד הגדר בכפר בלעין מרימון גז שנורה לעברו. פעילי שמאל טענו כי האיש נפצע קשה, בצה"ל התעקשו כי הוא נפגע קלות בלבד, ובבית החולים הדסה עין-כרם שאליו פונה מסרו כי מצבו בינוני.


הפצוע הישראלי, עימאד רזקה. פגיעה בראש (צילום: חמדה אבו רחמה)

 

האיש, עימאד רזקה, תושב יפו, פונה תחילה לקבלת טיפול בבית חולים ברמאללה, וחבריו פעלו להעבירו לבית חולים ישראלי. כעבור זמן מה הוא פונה לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים, ושם אישרו כי הוא סובל מפגיעת ראש ומצבו בינוני. ייתכן שהערב הוא ינותח, ובשלב מאוחר יותר יועבר למחלקה הנוירוכירורגית.

 

עוד לפני ההודעה מבית החולים על מצבו של הפצוע, דחו בצה"ל בתוקף את טענות המפגינים, ואמרו כי מצבו קל בלבד. בצבא הדגישו כי במהלך ההפגנה יודו אבנים לעבר כוחות הביטחון, ואלה השתמשו בתגובה באמצעים לפיזור הפגנות.

 

התושבים הפלסטינים ופעילי שמאל ישראלים וזרים הפגינו בכפרים בלעין ונעלין כמדי יום שישי. השבוע התקיימה ההפגנה כשברקע "ועידת בלעין החמישית למאבק העממי הלא-אלים נגד הגדר וההתנחלויות".

 

לפי דיווחי הצבא, בנעלין הפגינו כ-80 מפגינים שהפרו את הסדר ויידו אבנים, ואילו בבלעין התעמתו כ-200 מפגינים עם החיילים.

 

באירוע דומה בשנה שעברה, נהרג באסם אבו רחמה, שבמהלך הפגנה בבלעין נפגע בחזהו מרימון גז שנורה לעברו בכינון ישיר. באחרונה הוחלט בצה"ל לסגור את תיק החקירה לגבי התנהלות הכוחות במקרה זה - למורת רוחה של משפחת אבו רחמה.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק גרוסמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בבלעין (ארכיון)
צילום: רויטרס
אבו רחמה לאחר הפגיעה בו, בשנה שעברה
צילום: לזר סמיאונוב
מומלצים