שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פלאפון צינזרה את זוהר מפרסומת
  בעקבות ההתבטאויות הגזעניות שמיוחסות לאיציק זוהר, החליטה חברת פלאפון, שמימנה פרסומת הקוראת לכדורגל הוגן, להסיר את דמותו של הכדורגלן מהסרטון. דובר החברה, מוטי שרף: "אנו לא רוצים להיות מקושרים בדרך כלשהי להתבטאויות מסוג זה"

  ההתאחדות לכדורגל תעמיד את קשר מכבי נתניה איציק זוהר לדין משמעתי בעקבות קריאותיו הגזעניות כלפי שחקן צפרירים חולון, זיו כבדה. הערב, הגישה הנהלת צפרירים חולון תלונה רשמית להתאחדות ובה פירוט תוכן העימות בין זוהר לכבדה. על פי נוסח התלונה השתמש זוהר כלפי כבדה בביטויים הפוגעים: "תשמרו על הכושי", "רק הורידו אתכם מהעצים וכבר פתחתם את הפה", "חבל שהבאנו אתכם לארץ".
  בעקבות האמירות המיוחסות לזוהר החליטה חברת פלאפון, שמימנה פרסומת הקוראת לכדורגל הוגן, להסיר את דמותו של איציק זוהר מהסרטון. ההחלטה התקבלה במוצאי שבת בהתייעצות משותפת בין נציגי החברה לבין נציגי משרד הפרסום טמיר כהן.
  דובר חברת פלאפון, מוטי שרף, ציין כי דבריו של זוהר לא עולים בקנה אחד עם המסר שנובע מהפרסומת: "לאור הדברים שנאמרו אתמול, מצאנו טעם לפגם בהופעתו של איציק זוהר בסרטון פרסומת נגד אלימות במגרשים והחלטנו לערוך את הסרטון מחדש. כחברה המייצגת לקוחות רבים, אין לנו עניין להיכנס לתוך הסערה, אנו לא רוצים להיות מקושרים להתבטאויות ולכן החלטנו להשקיע עשרות אלפי דולרים כדי לשנות את הפרסומת. למרות זאת, אני חייב לציין כי אני מעריך מאוד את איציק זוהר, שהגיע בהתנדבות לאתר הצילומים".
  בתגובה להחלטה להשעות את זוהר מהפרסומת, אמר הבעלים של מכבי נתניה, אשר אלון: "אני בהלם, זה פשוט בית דין שדה מה שעושים לשחקן".


  נתניה: שכבדה יתנצל

  יותר מוקדם היום (א') קיימה הנהלת מכבי נתניה דיון בנושא התבטאויותיו של איציק זוהר בנוכחות השחקן. בסיום הדיון הודיעה הנהלת נתניה, כי היא דוחה את האשמותיו של כבדה, וכי מבחינתה הפרשה הסתיימה. בהודעה נאמר: "ההנהלה דוחה בשאט נפש את הדברים שנכתבו בעיתונות היום, כאילו איציק זוהר הביע עמדה נגד העדה האתיופית. מבירור שנעשה, ברור מעל לכל ספק, כי חילופי הדברים בין השחקנים היו בהקשר של המשחק, וכי השחקנים פגעו זה בזה אישית. מבחינת ההנהלה, הפרשה סגורה אחרי שזוהר התנצל בפני כבדה. ההנהלה מצפה שכבדה יתנצל גם הוא בפני זוהר".
  גם זוהר הכחיש היום ל-ynet, כי אמר את הציטוטים שיוחסו לו בכלי התקשורת. "הוא העליב אותי ואני העלבתי אותו חזרה. הייתי צריך לעצור את זה מיד, להרגיע את העניינים כי אני ותיק ומנוסה יותר. בגלל זה אני כועס על עצמי. התנצלתי בפניו מיד לאחר המשחק. חשוב לי להדגיש: לא אמרתי את הדברים שמיוחסים לי בנוגע לעדה האתיופית. עצוב שמנסים לתפוס כותרות על גבי. הנהלת מכבי נתניה שמעה את הגירסה שלי והאמינה לי. גם שחקנים שעמדו מסביבנו אמרו שהם לא שמעו אותי אומר את הדברים המיוחסים לי", אמר השחקן.

  דוד כבדה: זיו יכול לגמור לו את הקריירה

  עם זאת, דוד כבדה, בן דוד של זיו, המשחק גם הוא בצפרירים, טוען שזוהר אמר את הדברים הקשים: "איציק קרא לזיו כושי. זיו ענה לו: 'יא מניאק, למה אתה קורא לי ככה?' אחר כך התחיל איציק עם כל הקללות על האתיופים", אמר היום דוד כבדה. "זיו המום. דיברתי איתו היום והוא נשמע שבור. אם הוא ידבר על כל מה שזוהר אמר, הוא יכול לגמור לו את הקריירה. זה פשוט לא יאומן ששחקן כמוהו אמר את הדברים האלו".
  בתגובה להכחשותיו של איציק זוהר אומר מנכ"ל צפרירים חולון, מישקה לפרדון: "אם הוא לא אמר את מה שיוחס לו, אז על מה הוא מתנצל? זו בושה וחרפה, במיוחד לשחקן נבחרת ישראל שמתיימר לחנך ילדים בטלוויזיה. אם איציק זוהר לא עשה כלום אז מדוע נתניה הציעה לנו היום להתנצל, לעשות סולחה ולגמור עם העניין? תגובת מכבי נתניה לארוע פשוט מטומטמת".
  יו"ר ההתאחדות, גברי לוי, הגיב לאירועים: "אנו נטפל בתלונה במלוא כובד הראש. כל הבעת גזענות היא קשה ופסולה, במיוחד בישראל. אני מצטער מאוד אם אכן זוהר אמר את מה שיוחס לו. רק השבוע קיבלנו מכתב מפורש מפיפ"א שמורה לנו להחמיר עם כל ביטוי של גזענות במגרשים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודו פריד
  שיחת הבהרה. איציק זוהר
  צילום: דודו פריד
  צילום: דודו פריד
  כבדה. עלבונות
  צילום: דודו פריד
  צילום: דודו פריד
  ממתין בינתיים. גברי לוי
  צילום: דודו פריד
  מומלצים