שתף קטע נבחר

וידאו: השחיטה הכשרה האכזרית - עדיין בפעולה

סרטון שנחשף כעת מגלה כי בבתי המטבחיים בדרום אמריקה עדיין מיושמת שיטת השחיטה "כבילה והרמה" שגורמת סבל רב לבהמות. מלשכת הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, נמסר כי הוא מתנגד לשיטת השחיטה הזו ואף הביע את מורת רוחו ממנה

לפני כשנתיים הודיעה הרבנות הראשית לישראל כי תפעל להחלת שיטות שחיטה שאינן גורמות סבל רב לבהמות, ובהתאם לכך תנחה לייבא רק בשר שנשחט בשיטת "הארגז המתהפך" (Boxing) ולא בשיטת "כבילה והרמה". ארגוני בעלי החיים בירכו אז על היוזמה, אך סרטון שנחשף כעת מגלה שלפחות חלק מבתי מטבחיים לא שינו את דרך עבודתם, ועדיין יש ביקוש לבשר היוצא ממפעלם. 

 

בסרטון, שצולם בהסתר על-ידי ארגון PETA (אזרחים למען אתיקה בטיפול בחיות), מוצגת הפעילות באחד מבתי המטבחיים הגדולים באורוגוואי - המספק חלק ניכר מהבשר הכשר המגיע מדרום-אמריקה. ניתן לראות כי הפרות בבית המטבחיים נתלות בהכרה מלאה, כשראשן כלפי מטה ואחת מרגליהן כבולה, ואז מגיע שוחט וחותך את גרונן.

 

בעמותת "הכל חי" בישראל, הפועלים למען זכויות בעלי חיים' בעמותה טוענים כי בשיטת הריסון ההומאנית ביותר, עומדת החיה זקופה ורגועה עד לרגע שבו מתבצע החיתוך, אך הרבנות בישראל דורשת שהחיה תהיה הפוכה כדי שהחתך יתבצע בתנועה כלפי מטה - דרישה, שלדבריהם, אינה הכרחית לפי ההלכה היהודית.

 

בעמותה בירכו לפני כשנתיים על ההצעה לעבור לשיטת "הארגז המתהפך", אך מתחו ביקורת על הרב יונה מצגר, שלדבריהם עושה די לשינוי שיטות השחיטה. נציג העמותה, הרב אדם פרנק: “הצעד היחיד שנקט הרב מצגר בעניין השחיטה היה להיפגש עם יבואני בשר כשר בישראל – שהם אלו שיצטרכ

ו לשלם יותר כסף על השינויים המבוקשים – כדי לבקש מהם להעביר רפורמה שלמעשה כבר בוצעה על ידי יצרני בשר בשחיטה כשרה ברחבי העולם.

 

"כל השוחטים בדרום אמריקה נמצאים תחת השגחתה של הרבנות, וכל הבשר הכשר המיובא לישראל משם חייב לקבל את אישור הרבנות. בהתאם לכך, קוראת עמותת 'הכל חי' לרב מצגר לעשות שימוש בסמכותו כדי להטמיע את הרפורמות. האחריות וההתקוממות המוסריות כנגד התעללות מתמשכת זו בבעלי חיים מחייבות מעשה כזה, לכל הפחות".

 

מלשכתו של הרב הראשי, יונה מצגר, נמסר כי: "שחיטה הנראית בצילומים נעשתה בפיקוח גוף כשרות אמריקני שאינו קשור בשום צורה לרבנות הראשית בישראל. הרב מתנגד לשיטת שחיטה זו והביע לא אחת את מורת רוחו מכך. לאחרונה כינסה הרבנות את כל יבואני הבשר בישראל והודיעה להם שלא תאפשר להם עוד ייבוא בשר שנשחט בצורה זו, וכי על המפעלים לעבור לשיטת ה-Boxing המפחיתה את סבל החיות. בימים אלה, לאחר פרק זמן שבו המשחטות נערכו לביצוע ההוראות החדשות – נערכת הרבנות לאכוף את ההוראה החדשה".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטייק. מה עבר בדרך?
צילום: index open
מומלצים