שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בעקבות הפרסום ב-ynet: חללים חרדים יונצחו

  ביום הזיכרון פורסם ב-ynet ראיון עם חרדי מעמנואל שנאבק להקמת מפעל הנצחה לחללי צה"ל החרדים. לאחר מכן הוחלט בצה"ל למסד את הנצחת הנופלים באירועי גדוד הנח"ל החרדי

  מוטב מאוחר: ביום הזיכרון פורסמה ב-ynet כתבה על הצורך בהקמת מפעל הנצחה לחללי צה"ל החרדים, שסיפוריהם נופלים לתהום הנשייה - הן בציבוריות הישראלית והן בקרב מגזרם. בעקבות הכתבה החליטו באגף הנוער והנח"ל ובאגף לשיקום משפחות חללים לפעול לשינוי המצב הנוכחי, כולל אפשרות להקצאת תקציבים.   

    

  יצחק דרקסלר, חרדי תושב עמנואל שנפצע קשה במלחמת יום הכיפורים שנאבק מאז להנצחת חבריו הנופלים, סיפר ל-ynet כי עודכן בעניין על-ידי אנשי אגף הנוער והנח"ל, שבין היתר גם מטפחים את גדוד "נצח יהודה" – הנח"ל החרדי. לדבריו, נמסר לו כי הכוונה היא להביא להנצחה ראויה של חללי היחידה, כולל בגלגולה הקודם (אז שירת בה דרקסלר עצמו) – "ולא רק באחזקת מצבות וקברים".

    

  כדוגמה לפעילות העתידית מציין דרקסלר את האזכרה השנתית לחללי אחד הקרבות במלחמת יום הכיפורים, שבו לחמו ונהרגו חילונים לצד חרדים. באירוע לזכרם בולטים בהיעדרם בני המשפחות החרדיות, שאינם רואים חשיבות בהנצחת יקיריהם במסגרת ציבורית, ולעתים אף מתביישים בה. את הוואקום
  הזה, בין היתר, מתכוון אגף הנוער והנח"ל למלא באמצעות "לקיחת אחריות" על החללים ה"יתומים".

    

  "קיוויתי שזה יעזור, אבל לא ידעתי כמה מהר זה יהיה", אמר דרקסלר, שקיבל את ההודעה מאגף הנוער והנח"ל ימים ספורים לאחר פרסום הכתבה. "אני בהחלט מקווה שאנחנו על המסלול הנכון בדרך להקמת מפעל הנצחה ראוי שיכבד את זכר החללים".

   

  ממשרד הביטחון נמסר בתגובה לפניית ynet כי אגף משפחות חללים והאגף הביטחוני-חברתי אכן יוזמים את הנצחת הנופלים החרדים, יחד עם חללי גדוד נצח יהודה. כחלק ממפעל זה, שמות הנופלים יופיעו על קיר הנופלים של היחידה, והם ייכללו באירועי הזיכרון השונים שהיא מקיימת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נח"ל חרדי. החללים יוזכרו באירועי הגדוד
  צילום: דובר צה"ל
  דרקסלר. בדרך הנכונה
  באדיבות המשפחה
  מומלצים