שתף קטע נבחר

שולה זקן נחתה ונעצרה בדרך לביקורת הדרכונים

ראש לשכתו של אולמרט לשעבר נעצרה עם נחיתתה, לאחר ששבה מחופשה בארה"ב, שהוארכה גם לאחר שנחשפה פרשת הולילנד. בנתב"ג חיכו לה שוטרים, שעצרו אותה בביקורת הדרכונים והעבירו אותה ליאח"ה. מקרוביה מחו על אופן המעצר: "מתייחסים אליה כאילו הייתה רוצחת. לא יכלו לתת לה להגיע לביתה ולהתקלח אחרי הטיסה הארוכה?"

מהחופשה בלוס אנג'לס - לחדר החקירות: ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שולה זקן, אחת הדמויות החזקות בישראל בשנים האחרונות נעצרה בצהריים (יום ב') כאחרונת העבריינים. עם נחיתתה בנמל התעופה בן גוריון נעצרה בטרמינל בדרכה לביקורת הדרכונים, ומשם הועברה לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלוד.

 

זקן קיבלה אישור מיוחד מהפרקליטות לצאת מהארץ למרות המשפט

המתנהל נגד אהוד אולמרט, ואף האריכה את שהותה בחו"ל לאחר שהתפוצצה פרשת הולילנד. היום הגיעה לקיצה החופשה בת השלושה שבועות, והיא שבה לארץ בטיסת אל על 006 הישירה מלוס אנג'לס.

 

בעקבות מעצרה בנמל התעופה בן גוריון, הפנו מקורביה של זקן ביקורת חריפה כלפי המשטרה ומערכת אכיפת החוק. "זה פשוט ביזיון. מתייחסים אל זקן כאילו היתה רוצחת או אנסת ומתייחסים אליה כאל אחרונת העבריינים. לא יכלו לתת לה להגיע הביתה, לשים את המזוודה, להתקלח אחרי טיסה ארוכה ואז להזמין אותה לחקירה?" שאלו המקורבים בשיחה עם ynet.

 

המקורבים טענו כי מדובר ב"שואו של המשטרה". לדבריהם, "החוקרים מנסים לתפוס כותרות על הגב של שולה. מה היה קורה אם היו נותנים לה קודם להגיע הביתה? היא הרי הצהירה שתשתף פעולה בחקירתה עם המשטרה. אז למה היה צריך מיד לעצור אותה? רוצחים ואנסים זוכים ליחס יותר טוב".

 

מקורב אחר אמר, כי "מעצר של אדם בנתב"ג רק כדי לעשות הצגה כדי שכמה שוטרים יקבלו כותרת בעיתון הוא דבר בלתי נסבל. במדינה דמוקרטית לא עוצרים אדם רק כדי להשפילו ולבזותו. למעצר בנתב"ג לא היתה שום סיבה אמיתית. שום אינטרס של החקירה לא היה נפגע אם היו נותנים לה להגיע כמו בן אדם לבית שלה אחרי טיסה ארוכה ולבקש שתגיע לחקירה".

 

שולה זקן, שעומדת כבר למשפט בגין חלקה בפרשות אולמרט השונות ובפרשת רשות המסים, מבוקשת לחקירה גם בגין התפקיד שמילאה, לכאורה, בפרשת הולילנד, שאולמרט הוא אחד החשודים המרכזיים בה. אמש כבר הבהיר גורם בכיר במשטרה שגם אם היא לא תיעצר מיד עם נחיתתה, היא ככל הנראה "תבלה את הלילה במשטרה"

 

במשטרה מאמינים שחקירתה של זקן חשובה מאוד לצורך השלמת החקירה הסבוכה כולה, סביב פרשת השחיתות והנדל"ן שכבר הוגדרה כאחת החמורות בתולדות המדינה. זקן יודעת על חקירתה הצפויה זה שבוע, שכן חוקרי יאח"ה ביקרו בביתה, והשאירו לה זימון.

 

בשבועות האחרונים נפוצו כמה פרסומים בדבר מגעים לגייסה כעדת מדינה בפרשה, נגד אולמרט עצמו, אולם הדבר הוכחש בתוקף הן על ידי הפרקליטות והן על ידי פרקליטה של זקן.

 

בשבוע שעבר התראיינה זקן ל-ynet מלוס אנג'לס, וטענה בתוקף: "לא ברחתי. אני לא אעזוב את הארץ בחיים. נולדתי במדינה הזו ואני גם אמות בה. תכננתי מראש חופשה בחו"ל וקיבלתי אישור מבית המשפט לא להגיע לדיון בענייני, ולכן הארכתי את החופשה ללא שום קשר לפרשת הולילנד".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוכה הבאה. שולה זקן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים