שתף קטע נבחר

אלי ישי: לפנות לאריתראה ולהחזיר לשם מסתננים

שר הפנים פנה לשר החוץ, על-מנת שיפנה למדינה האפריקנית כדי לבחון דרכים להחזיר את המסתננים למולדתם. בחודש האחרון נכנסו לארץ 1,300 מסתננים

האם הפליטים מאפריקה יקבלו את הרעיון הבא בברכה? שר הפנים, אלי ישי, הגה רעיון לפיו משרד החוץ יפנה לאריתריאה, ממנה הסתננו לארץ כ-13 אלף איש, כדי שיקבלו אותם בחזרה.

 

ל-ynet הגיע מכתב, ששלח השר ישי לשר החוץ, אביגדור ליברמן. "המסתננים עושים את דרכם לישראל דרך מצרים, כאשר חלק גדול של המסתננים מגיע מאריתריאה", כתב שר הפנים. "על-פי עמדתם של הגורמים המקצועיים משרדי, מפני שלישראל יחסים דיפלומטיים עם אריתריאה, ניתן לנהל שיחות עם המדינה על מנת למצוא פתרונות לבעיה הקשה של המסתננים".

 

ישי ביקש מליברמן להיפגש עמו כדי לדון בנושא: "אני מבקש לקיים עמך פגישה בהקדם האפשרי, על מנת להציג בפניך את הנתונים המלאים שבידינו, וכן לבחון את הדרכים בהן ניתן יהיה להגיע להסדר עם אריתריאה ולהחזיר את המסתננים לארצם".

 

מלשכתו של שר החוץ נמסר, כי "נקבעה פגישה בין שני השרים והגורמים הרלוונטים בכדי לתת מענה לבעיה. השר ליברמן סבור כי "בעיית המסתננים בישראל היא אכן בעיה קשה, שמתבטאת בפגיעה באספקטים שונים בחברה הישראלית, ומחובתה של הממשלה לתת קדימות בטיפול בעניין הזה".

 

על-פי הנתונים של משרד הפנים, בישראל רשומים כיום כ-25 אלף מסתננים שהגיעו מסודן, אריתריאה, אתיופיה ומדינות נוספות באפריקה. על-פי הנתונים, רק בחודש האחרון נכנסו לישראל כ-1,300 מסתננים ומספרם רק הולך וגדל.

 

לאחרונה נחשף כי יש מי שמנצל את מצוקתם של תושבי אריתריאה, המבקשים להגיע לישראל, בסיני. שלום יהושוע, מנהל יחידת תשאול

 מסתננים של הרשות האוכלוסין והגירה, סיפר בחודש פברואר כי בתוך קבוצה של עשרות מסתננים מאריתריאה, שחצתה לאחרונה את הגבול - סיפרה צעירה בת 25 כי נאנסה על-ידי שמונה בדואים, שהובילו את הפליטים בסיני.

 

"היא היתה מאוד סגורה, בכתה כל הזמן וכמעט לא דיברה, הנחתי שלא לדובב אותה בשלב הזה", סיפר יהושוע ל-ynet. "היא היתה מאוד מבוהלת. כל זבוב שעבר לידה הפחיד אותה. חובש צבאי ערך לה בדיקה ראשונית והיא הועברה לטיפול של שירות בתי הסוהר להמשך בדיקות".

 

מלשכתו של שר החוץ נמסר כי "נקבעה פגישה בין שני השרים והגורמים הרלוונטים כדי לתת מענה לבעיה". השר ליברמן סבור כי "בעיית המסתננים בישראל היא אכן בעיה קשה שמתבטאת בפגיעה באספקטים שונים בחברה הישראלית ומחובתה של הממשלה לתת קדימות לטיפול בעניין הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פליטים מאריתריאה. ארכיון
צילום: אוהד אבידן קידר
ישי. פנייה לליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים