שתף קטע נבחר

הרצח בנס-ציונה פוענח בזכות הקדשה על הסכין

המשטרה הצליחה לשים את ידה על שלומי מזרחי, בן 30 מנס-ציונה, החשוד כי רצח בשבת האחרונה את חי בן-שמעון כנקמה על תקיפת חברו. הוא נעצר ברכבו סמוך לזירת האירוע והתקשה להסביר את כתמי הדם על בגדיו

שלושה ימים לאחר שנדקר בלבו, הצליחה אתמול (ג') היחידה המרכזית של מחוז-מרכז במשטרה לפענח את רצח הצעיר חי בן-שמעון בנס-ציונה בשבת לפנות בוקר. עם איתור הסכין שבאמצעותה נדקר בן-שמעון בלבו, הבחינו החוקרים בהקדשה שנחרטה על הלהב - שהיא זו שסללה עבורם דרך מהירה לשים את ידם על האחראי למעשה.

 

חקירה שערכו אנשי ימ"ר-מרכז, בראשות סגן-ניצב יואב קוטלר, העלתה כי בן-שמעון וחבריו בילו את ליל החגיגות בראשון-לציון, כשסמוך להם פרצה קטטה.

המנוח החליט להתערב בהתגוששות ולהפריד בין הנצים, ותוך כדי פגע בחברתו של אדם אחר - מה שעלה לו, בסופו של דבר, בחייו.

 

אותה מריבה לא דעכה ומאוחר יותר התחדשה בליל שישי האחרון במועדון ברחובות, לשם הגיע בן-שמעון בהמשך הלילה עם אדי בן-חמו, אחד מחבריו. כאשר השניים התקדמו לכיוון השירותים, התנפלו על האחרון אלמונים שהחלו להכות אותו.

 

בן-חמו עזב את המקום ושב לביתו כשהוא פגוע וכעוס. הוא שוחח בפייסבוק עם שלומי מזרחי, מי שעם התקדמות החקירה סומן כחשוד המרכזי ברצח, וגולל באוזניו את שעבר עליו במועדון. מזרחי הבין מהדברים כי בן-שמעון היה מעורב בעצמו בתקיפת חברו, ועל-כן - כך לפי החשד - גמלה בלבו ההחלטה לסגור עמו חשבון.


זירת הרצח בסוף השבוע (צילום: עופר עמרם) 

 

מזרחי יצא מביתו כשבאמתחתו סכין ועשה את דרכו לכיוון ביתו של בן-שמעון, ברחוב קיבוץ גלויות שבנס-ציונה, כשהעבודה שסביב המבנה הוצבו לא פחות משש מצלמות אבטחה לא גרמה לו לחשוב פעמיים. עד מהרה הבחין בבן-שמעון, התקרב אליו ואז לפי החשד דקר אותו בלבו פעמיים, מה שלא הותיר לו כל סיכוי לשרוד. הוא נמלט מהמקום תוך שמצלמות האבטחה תיעדו את מנוסתו.

 

הרמז הראשון - "בהוקרה משמעון"

עם הגיעם של כוחות המשטרה לזירת הרצח, התקשו לאתר עדי ראייה למעשה שהיה בכוחם לספק מידע על ההתרחשויות. כעבור זמן קצר הצליחו לאתר את הסכין שבאמצעותה נדקר בן-שמעון כשהיא מגואלת בדמו, והבחינו כי נחרטו עליה המילים "בהוקרה משמעון". עד מהרה הצליחו השוטרים להגיע אל אותו שמעון ששמו נכתב על הלהב, המשרת כאיש קבע בצה"ל.

 

החוקרים הציגו לפניו את הסכין, והוא עצמו הוביל אותם ישירות את החשוד. "בוודאי שאני מכיר את הסכין הזו - נתתי אותה לשלומי מזרחי שהיה חייל שלי כשעזבתי את הבסיס", סיפר. בדיקה זריזה העלתה כי באותה הסביבה מתגוררים שני צעירים העונים לשמו של החשוד, האחד, בן 26, שנעצר במהרה – ובן-דודו, בן 30, שהוא החשוד המרכזי ברצח.

 

מצלמות האבטחה בזירת הרצח הצליחו לקלוט את הבגדים שלבש מזרחי בשעת המעשה,

מה שסייע באיתורו המהיר. איכון הטלפון הסלולרי שלו העלה כי הוא נמצא בקרבת מקום, ועל כן החליטו במשטרה לחסום את כל הדרכים המובילות לאזור. כעבור זמן קצר הוא נלכד ברכבו.

 

"מה אתם רוצים ממני, אני לא קשור בכלל למקרה", אמר מזרחי לשוטרים, שלא שוכנעו, בין היתר בשל העובדה שהתקשה להסביר את כתמי הדם הגדולים שהיו על בגדיו. עם הצגת הראיות העיקריות נגדו, ובהן טביעות האצבע של מזרחי וצילומי הווידאו מזירת האירוע, הצליחו אנשיו של ראש מפלג חקירות בימ"ר-מרכז, סגן-ניצב עופר מועלם, להשלים את החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנ"צ יואב קוטלר, ימ"ר-מרכז
צילום: אלי סניור
מומלצים