שתף קטע נבחר

חוקרים נוצרים בטורקיה: מצאנו את תיבת נח

לצד אטלנטיס, תיבת נח אולי נחשבת לגביע הקדוש של כל ארכיאולוג מתחיל. קבוצת חוקרים נוצרים טוענת כי מצאה את שרידי הספינה המיתולוגית בהר אררט במזרח טורקיה.

 

קבוצה של 15 חוקרים אוונגליסטים מטורקיה ומסין ערכה חפירות בהר אררט שבמזרח טורקיה. היום (ג') הם פרסמו צילומים של שרידי עץ שהתגלו בגובה של כ-4,000 מטרים. החוקרים טוענים כי בדיקות פחמן שנערכו לממצאים העלו שהשרידים הם בני 4,800 שנים - התקופה שבה פעל נוח, לפי התנ"ך. 


קורות העץ שנמצאו בהר אררט (צילום: AFP)

 

המבנה שחשפו החוקרים הנוצרים מכיל כמה תאים, ובחלקם ניתן לראות שרידי קורות מעץ. "אי אפשר לקבוע ב-100 אחוזים שזו תיבת נח, אבל אנחנו בטוחים ב-99.9 אחוזים שזו אכן התיבה", אמר הקולנוען יונג וינג-צ'ונג, המצלם סרט תיעודי על פעולות צוות החוקרים.

 

יונג ציין שהאריכאולוגים האוונגליסטים פסלו את האפשרות שמדובר בשרידי התיישבות עתיקה. זאת, משום שמעולם לא התגלו באזור ראיות

להתיישבות של בני אדם מעל גובה 3,500 מטרים.

 

בכירי ממשל מקומי באזור הר אררט כנראה זיהו את ההזדמנות שנפלה לחיקם. בכוונתם לפנות לממשלתו של רג'פ טאיפ ארדואן על מנת שתגיש בקשה לסוכנות האו"ם לחינוך למדע ולתרבות (אונסק"ו) להכרה בתיבה כאתר מורשת עולמי. החוקרים הביעו תמיכה בצעד זה בתקווה לקבל מימון לחפירות נוספות באתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטוחים ב-99%. החוקרים
צילום: Noah's Ark Ministries International (NAMI), AFP
מומלצים