שתף קטע נבחר

הולנד: לבקר בבית אנה פרנק מבלי לצאת מהבית

לכבוד חגיגות היובל לפתיחת מוזיאון אנה פרנק, שיתקיימו היום באמסטרדם בנוכחות מלכת הולנד, הודיעה הנהלת המוזיאון על השקת סיור וירטואלי בתלת-מימד, שבו יוכלו גולשים מכל העולם להתוודע לחייה של הילדה שכתבה את היומנים המפורסמים

מאז פתיחתו של מוזיאון אנה פרנק באמסטרדם ב-3 במאי 1960, ביקרו מיליונים במקום, שנודע בזכות היומנים המפורסמים שכתבה אנה פרנק, ומגוללים את חייה במסתור מפני הכיבוש הנאצי של הולנד. כעת, יוכלו עוד מאות מיליונים אחרים לעשות זאת, ומבלי לעזוב את הבית.

 

בדיוק 50 שנה אחרי פתיחת המוזיאון, שבו ביקרו בשנה הראשונה כ-9,000 איש והיום מושך כמיליון מבקרים בשנה (מספר המבקרים המקסימאלי שמרשה המוזיאון להכניס בשנה), ניתנת האפשרות לאנשים מכל רחבי העולם להיכנס לתוך עולמה של ילדה קטנה בימי השואה, וזאת באמצעות גלישה מכל מחשב.

 

 

הסיור הווירטואלי לוקח את הגולש לתוך נבכי הבית, עובר בחדרים השונים, וכמובן בעליית הגג, ומדמה כיצד נראו חייה של משפחת פרנק באותה תקופה, באמצעות הדמייה של ריהוט וחפצים מאותן השנים, וגם נותן הצצה אל האנשים שחיו בבית ואלה שעזרו להם.


עץ הערמונים המפורסם, שבסמוך לבית אנה פרנק באמסטרדם (צילום: AP)

 

נוסף על כך, יוכלו הגולשים לקבל מידע רב בנושא השואה ורדיפת היהודים באמצעות ציר זמן, שיציג אירועים שקרו באותה תקופה בסדר כרונולוגי. כמו כן, תינתן גישה לאוסף גדול של פריטים באמצעות מילות מפתח שיקישו הגולשים במחשב.

 

מלכת הולנד תשתתף בטקס לציון יובל למוזיאון

פרנק, שהפכה בזכות יומניה לסמל של רדיפת היהודים בזמן מלחמת העולם השנייה, הסתתרה במשך חודשים רבים בעליית הגג בבית, שהפך עם השנים למוזיאון ברחוב פרינסנחרכט מספר 267 (Prinsengracht), אבל נתפסה עם משפחתה ב-1944 בעקבות הלשנה של אחד משכניה. היא נשלחה, ביחד עם אחותה, למחנה הריכוז ברגן-בלזן ושם מתה מאוחר יותר.

 

אנשים רבים רוצים לבקר במוזיאון אנה פרנק, אולם ההנהלה מקציבה מספר קבוע של מבקרים בכל שנה מסיבות שונות. הסיור הוירטואלי יאפשר לאוכלוסיה מבוגרת, מוגבלת, ניצולי שואה וכאלו שידם אינה משיגה לחוות את הביקור בבית, שהפך כבר לאחת מאטרקציות התיירות המפורסמות של אמסטרדם.

 

היום יתקיים באמסטרדם טקס לציון 50 שנה לפתיחת המוזיאון בנוכחותה של מלכת הולנד, ביאטריס, שגם ישודר בטלוויזיה ההולנדית, בנוסף לקבלת פנים חגיגית לאורחים מוזמנים בכנסיית וסטרקרק (Westerkerk).

 

אלו מכם שיזדמנו לבקר במוזיאון ב-3 במאי השנה, יוכלו להשתתף ביום מיוחד שבו תצויין תרומתו של אביה המנוח, אוטו פרנק, בהקמת המוזיאון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביתה של פרנק באמסטרדם
צילום: שלום בר טל
אנה פרנק
מומלצים