שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  צה"ל משיק: המועדון החדש של חיילי המילואים

  עשרות אלפי מילואימניקים יקבלו בשבוע הבא תעודת משרת מילואים פעיל, שתאפשר להם לקבל מגוון הטבות במועדון החדש - "בהצדעה". המועדון יעניק הטבות גם לחיילים משוחררים. למרות הדרישה - בצה"ל סרבו לצרף את חיילי המילואים למועדון "חבר"

  מועדון חדש למילואימניקים. שנה לאחר שהחלו בצה"ל להנפיק תעודת משרת מילואים פעיל, למתן הטבות לחיילי המילואים, יוצא לדרך מועדון ההטבות החדש. מועדון "בהצדעה" המעניק למשרתי המילואים שלל הטבות בתחומי הפנאי, תרבות, מסעדות ונופש.

   

  את מועדון "בהצדעה" תפעיל חברה חיצונית המתמחה בתחום בשיתוף משרד הביטחון והוא יסובסד על ידי צה"ל בכ-10 מיליון שקלים בשנה, כאשר החוזה עם החברה נחתם למשך שנתיים. למועדון הוקם אתר אינטרנט יעודי, בו יוכלו הזכאים לרכוש את ההטבות השונות.

   

  על פי הקריטריונים שנקבעו, משרת מילואים פעיל הוא מי שביצע 10 ימי מילואים ומעלה במהלך שנה קלינדרית (1 לינואר עד 31 בצמבר).

   

  בתחילת השבוע הקרוב, צפויים עשרות אלפי חיילי מילואים, העומדים בקריטריון, לקבל לביתם את התעודה החדשה, אותה הנפיק צה"ל לכבוד יום ההוקרה לחיילי המילואים החל בל"ג בעומר. תוקפה של התעודה הוא לשנה אחת (1 במאי עד 30 באפריל). התעודה שתוקפה יחל ב-1 במאי 2010 הינה עבור זכאות על ימי מילואים שבוצעו במהלך שנת 2009.

   

  בין ההטבות השונות, משרתי המילואים יוכלו ליהנות מארוחת בוקר זוגית בעלות של 59 שקל במגוון רשתות בתי קפה, לנפוש 2 לילות בסוף שבוע בצימר בצפון במחיר של 954 שקל לזוג, לרכוש כרטיס לסרט בקולנוע במחיר של 22-24 שקל, או לטוס בכדור פורח תמורת 847 שקל. 


  מטרת מפעילי המועדון ליצור מודל דומה למועדון "חבר", המשרת את אנשי הקבע בצה"ל. ואולם בשלב זה "בהצדעה" אינו כולל הטבות רבות מהם נהנים עמיתי "חבר" כגון הנחה ברכישת רכב דירות ועוד.

   

  בכוונת מפעילי המועדון להמשיך ולהוסיף הטבות במהלך השנה כאשר התכנון הוא גם לצרף הטבות בין הייתר בקורסים ללימוד שפות והכשרה מקצועית ועם זאת, בצה"ל מדגישים כי אין כל כוונה לצרף את משרתי המילואים למועדון "חבר". כיום רק קציני מילואים בתפקיד מ"פ ומעלה רשאים להצטרף להטבות מועדון חבר צרכנות (שאינו כולל את כל ההטבות להם זכאים עמיתי מועדון "חבר").

   

  למרות שקיים פוטנציאל לכ-100 אלף לקוחות העשויים להיות חברים במועדון החדש, עדיין קשה להעריך מה יהיה היקף מימוש ההטבות והאם יהיה מדובר באמת בחברים פעילים - מהלך מתחייב לצורך יצירת כוח קניה שידרבן מתן הטבות נוספות ויאפשר יצירת תשתית למועדון לקוחות אפקטיבי.

   

  הטבות גם לחיילים משוחררים

  המועדון החדש יעניק הטבות לא רק לחיילי המילואים אלא גם למשתחררים טריים. במסגרת "מיצוב מחדש" של מסיימי שירות החובה, תחת הכותרת "משוחררים בכבוד", תוענק למשתחררים תעודת השחרור החדשה של צה"ל. התעודה תהיה תקפה למשך זמן ארוך יותר מתעודת משרת מילואים וההטבות יסובסדו גם הם על ידי צה"ל, בעלות של כ-10 מיליון שקלים בשנה.

   

  יש לציין עוד כי מלבד הטבות המועדון, החל מהשבוע הבא יכנסו לתוקפם הטבות נוספות לחיילי המילואים הניתנים על ידי משרדי הממשלה: תינתן הנחה של כ-15% על חידוש רישיון הרכב, תינתן מלגה נוספת של 1,000 שקלים לחיילי מילואים שישתתפו בפרוייקט פר"ח וכן יינתן יום חופשה לבת זוג של משרת מילואים שהיא עובדת מדינה. זאת בנוסף להטבה משמעותית הקיימת כבר כיום בחידוש רשיון הנהיגה (חידוש בעלות של 10 שקלים בלבד) והנחה בחידוש רשיון נשק.

   

  במסגרת חוק המילואים שנחקק בחודש אוגוסט 2008 הכירה המדינה למעשה לראשונה באופן רשמי, בתרומתם של חיילי המילואים וקבעה בחוק את חובתה להוקיר ולתגמל אותם. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים