שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מתייעלת: אל על ביטלה הזמנת 4 מטוסים

  ההסכם שנחתם בין אל על לבואינג ב-2008, לרכישת ארבעה מטוסים מדגם 777-200, בוטל "בשל הסביבה הכלכלית, העסקית והפיננסית בה פועלת החברה"

  אחרי ההפסדים, מגיעים הצמצומים: אל על הודיעה אמש (ה') כי הגיעה להסכמה עם יצרנית המטוסים בואינג, על ביטול הסכם שנחתם בין הצדדים במרץ 2008, לרכישת ארבעה מטוסים מדגם 777-200.  

   

  מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, ציין בהודעה מטעם החברה כי, "בין אל על לבין בואינג קיימת מערכת יחסים טובה וארוכת שנים וביטול ההסכם נעשה תוך הבנות הדדיות".

   

  בהודעה לבורסה מבקשת חברת התעופה הישראלית לעדכן כי "בשל שינויים מהותיים שחלו בעולם התעופה מאז חתימת ההסכם עם יצרנית המטוסים בואינג, לרכישת ארבעה מטוסים, לרבות המשבר הגלובלי שפקד את שוקי העולם - ובשל השפעתם של שינויים אלה על הסביבה הכלכלית, העסקית והפיננסית בה פועלת החברה, ולאחר בחינה מחודשת של צי המטוסים הקיים של החברה וההתאמות הנדרשות בו, פנתה החברה לבואינג וזו נעתרה לבקשת אל על". 

   

  אתמול חתמו הצדדים על כתב הסכמה לביטול ההסכם, וכן סיכמו את התנאים לפיהם תהיה אל על זכאית לעשות שימוש בסכום השווה למקדמות ששולמו על ידה במסגרת ההסכם, בגין עסקאות חדשות לרכישת מטוסים בשנים הבאות. 

   

  להערכת אל על בדיווח, לא צפויה השפעה על הדוחות הכספיים בעקבות ביטול ההסכם. "החברה ממשיכה בבחינת האסטרטגיה העסקית וצרכי ההצטיידות שלה לטווח הקצר והארוך, תוך התאמה למגמות הכלליות בשוק ובהתאם לפעילות החברה". 

  פורסם לראשונה 29/04/2010 22:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים