שתף קטע נבחר

אחרי למילואים? כנראה שלא: "רק רבע משרתים"

ראש הממשלה הנחה לגבש המלצות להביא להעדפתם של משרתי מילואים קרביים בסקטור הפרטי, לאחר הצגת נתונים קשים שלפיהם פוגע הדבר בסיכויי קבלתם לעבודה. "מג"דים משמיטים את היותם מג"דים ומ"פים את היותם מ"פים"

קצין מילואים ראשי, תת-אלוף שוקי בן ענת, השתתף הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה השבועית והציג לפני השרים נתונים בעייתיים באשר למצב המערך. "יש בישראל כ-400 אלף חיילים פוטנציאלים לשירות מילואים, אך רק 100 אלף מתוכם משרתים עשרה ימים ויותר". עם זאת, הוא הדגיש כי "לא כולם משתמטים, הצבא גם עושה מיונים משלו".

 

  • לקריאת ראיון עם קצין מילואים ראשי ל-ynet - לחצו כאן

 

בן ענת הגיע לישיבה לרגל "יום המילואים" שמציין צה"ל, ובין היתר סיפר לשרים כי רבים מבין קציני המילואים הבכירים המעוניינים להתקבל לעבודה בסקטור הפרטי מעדיפים להשמיט מקורות החיים שלהם את פרטי שירותם הצבאי - מחשש שחובת המילואים שלהם תגרום לדחייתם.

 

"מג"דים משמיטים את היותם מג"דים ומ"פים את היותם מ"פים. אני מכיר חברה שכמעט זכתה באות 'מגן שר הביטחון' בעניין המילואים, ולבסוף מנענו את זה אחרי שהתברר כי היא פיטרה מפקדי גדודים ופלוגות. יש בעיה קשה בתחום הזה", אמר תת-אלוף בן ענת.

 

בעקבות זאת, הנחה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את שר המשפטים, יעקב נאמן, יחד עם סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, להגיש לו תוך 60 יום המלצות באשר לדרכים להביא להעדפתם של חיילי המילואים בסקטור הפרטי, שלדבריו "נושאים בנטל העיקרי בהבטחת הביטחון של כולנו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ענת. "בעיה קשה בתחום"
צילום: עופר עמרם
מומלצים