שתף קטע נבחר

יזמי הולילנד: להמשיך לבנות; העירייה: בואו נדבר

הוועדה לתכנון ובנייה דנה ב"מפלצת" הנדל"ן, בעקבות הדרישה להקפיא את 3 המגדלים הנותרים - והחליטה להקפיא את הבנייה ל-100 ימים, שבסיומם "יגובש סיכום" עם היזמים. העירייה: אין ליזמים היתרים להשלמת הבנייה. באי כוחם: "ידעתם על כך לאורך כל הדרך ולא פציתם פה עד עכשיו - זה פופוליזם"

פרויקט הבנייה שכבר זכה לכינוי "מפלצת" עומד במרכזה של חקירה פלילית מסועפת ממנה עולה כי נולד בחטא - אבל כל זה לא מפריע ליזמים לרצות עוד. לראשונה מאז התפוצצות "פרשת הולילנד", דנה היום (ב') הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים במיזם הנדל"ן המגלומני, בעקבות חוות הדעת שהגישו בשבוע שעבר מהנדס העיר והיועץ המשפטי של העירייה, בה דרשו להקפיא את המשך הבנייה.

 

פרשת הולילנד - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

על סדר יומה של הוועדה עומד מתן היתרי חפירה עבור יסודות לשלושה בניינים נוספים במסגרת הפרויקט. לישיבה זומנו באי כוחה של חברת "הולילנד פארק" - החברה שקנתה את זכויות הבנייה מידי הלל צ'רני, החשוד המרכזי במתן שוחד במסגרת הפרשה. נציגי החברה דרשו מחברי הוועדה לאפשר לחברה להמשיך בחפירת היסודות. בתום דיון טעון, החליטה הוועדה להקפיא את הבנייה לתקופה של 100 ימים, משום שליזמים אין היתרים מספיקים להמשיך בבנייה כמתוכנן, ובתום תקופה זו ייבחן העניין מחדש בוועדה.

 

מעיריית ירושלים נמסר בעקבות הדיון כי "בתקופה הקרובה יבחנו הגורמים המקצועיים בעירייה את הנושא, ישמעו את עמדת היזמים ויביאו את עמדתם המקצועית לדיון נוסף בוועדה המקומית - בטרם יגובש סיכום עם יזמי התוכנית".


מימין: חבר מועצת העיר פפה אללו (מרצ), סגן ראש העיר כחלון, חבר

המועצה אלישע פלג (ליכוד) וח"כ כרמל שאמה (ליכוד), שהציג גם הוא עמדה

המצדדת בהקפאה. ברקע: המצגת של כחלון (צילום: נועם מושקוביץ)

 

יו"ר הוועדה וסגן ראש העיר קובי כחלון (איש מפלגתו של ראש העיר ניר ברקת, "ירושלים תצליח"), הציג בדיון את בקשת העירייה להתלות (להקפיא) את היתרי החפירה לשלושת המגדלים, המצויים במגרשים 13-15 של הפרויקט.

במצגת שפרש בפני חברי הוועדה, הראה כי אחוזי הבנייה שנותרו ליזמים קרובים למיצוי: הם עומדים על 79 יחידות דיור בלבד - לעומת שלושת הבניינים המתוכננים, שאמורים להכיל יחד כ-210 יחידות דיור (70-72 דירות לכל בניין). "כפי שרואים, לא ניתן לממש את בניית שלושת המגדלים", קבע.

 

יש לציין כי רק לפני כחודשיים ביקשו היזמים לסטות מהתוכנית המאושרת ולהוסיף יחידות דיור כדי שיוכלו להשלים את הפרויקט - בקשה שטרם אושרה, וכלל לא נדונה היום בוועדה.

 

בתום הדיון, היה כחלון הרבה פחות חד משמעי: "לאור ייחודיותו של הנושא, העירייה רואה חשיבות רבה בבחינה מעמיקה שלו - וכל החלטה עתידית תובא לדיון בוועדה המקומית".

 

"גם אם נותר מטר, אפשר להוציא היתר"

על טענת סגן ראש העיר השיבו נציגי היזמים, כי אותם חברי הוועדה שיושבים מולם, ידעו לאורך כל הדרך בדיוק היכן עומד הפרויקט מבחינת אחוזי הבנייה המאושרים - אך לא פצו פיהם, עד להתפוצצות הפרשה. לטענתם, רק פרסום החשדות לשוחד הוא שהביא לדרישה להקפיא את הבנייה, מתוך "פופוליזם", לדבריהם.

 

"היתרי החפירה הוצאו כדין, ובכל מקרה יש לאשרם", טען נציג החברה, עו"ד רפי אטינגר. "אין לאחוזי הבנייה שנותרו משמעות בסוגייה זו. גם אם נותר לי רק מטר רבוע אחד בכל מגרש, אפשר להוציא היתר חפירה.

אתם, לאורך כל הדרך, ידעתם מה המספרים. לא גיליתם את זה פתאום לפני חודש".

 

טענה נוספת שהציג, היא שהיזמים שכבר הוציאו מאות אלפי שקלים על חפירות ארכיאולוגיות של ארגון "אתרא קדישא" במקום המיועד לשלושת המגדלים, כדי לוודא שאין במקום קברים עתיקים - וכי חפירות אלה קרובות כבר לסיומן.

 

היזמים הודיעו כבר לפני הדיון, שאם יושבו פניהם ריקם והבנייה אכן תוקפא - יפנו לוועדת ערר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד 3 מגדלים? בינתיים לא
צילום: AFP
מומלצים