שתף קטע נבחר

הרב אלון חוזר: השיק אתר אינטרנט

תלמידיו של הרב מרדכי אלון העלו לרשת אתר עם שיעורים שלו - "באישורו". העורך ל-ynet: "מדובר בהצהרת כוונות לקראת חזרה לשגרה, לא רק באינטרנט". ואיך מגיב "פורום תקנה"?

פחות משלושה חודשים חלפו מאז ש"פורום תקנה" ייחס לו ניצול מיני של תלמידיו, והרב מוטי אלון חוזר לפעילות: לאחר שבשבועות האחרונים שב הרב למסור שיעורי תורה במושבה מגדל, השיקו בסוף השבוע תלמידיו אתר אינטרנט חדש לצפייה בשיעורים. בשיחה עם ynet אישר העורך כי האתר עלה לרשת באישורו ובעידודו של הרב, והוסיף כי מדובר בהצהרת כוונות לקראת חזרה לפעילות ציבורית מלאה. 

 

תחת הכותרת "מדברים שבועות" מופיעים כעת באתר כמה קטעי וידאו ובהם דברי תורה ושירה שצולמו בשיעור שהתקיים במגדל ביום חמישי האחרון. הוא ארך כשלוש שעות, בהשתתפות עשרות מחסידי אלון, ובחמישי הקרוב צפוי הרב לחדש גם את ה"טיש" הלילי שהוא נהג לקיים שם – לימוד תורה וניגונים חסידיים משעות הערב ועד הבוקר. באירועים דומים שקיים אלון לפני "התפוצצות" הפרשה במרכזה עמד השתתפו מדי שבוע מאות גברים ונשים מכל רחבי הארץ.    

 

עורך האתר ואחד התלמידים הקרובים לרב אלון, שבחר להישאר בעילום שם, הסביר: "אנחנו חוזרים לשגרה במלוא מובן המילה, לא רק באינטרנט, ואפילו עולים קומה. הדבר הזה הוא תוצאה של צימאון גדול שבא מלמטה לדברי התורה של הרב".

 

למה הוא לא מתייחס לחשדות? 

לדבריו, העובדה כי אלון טרם התייחס עניינית להאשמות שהוטחו בו רק מלמדת על עוצמתו, מנהיגותו ואחריותו. "אין לי ספק שהרב מבין את הצורך בתשובות לכל מיני מבולבלים", אמר, "אבל הוא לא יוצא בהצהרות מיוחדות וזה רק מעיד על חוסן. הוא יודע מה הוא עושה, יודע את האמת והולך איתה עד הסוף". 

 

התלמיד ציין עוד כי השתתפות רבים ממגדל ומחוצה לה בשיעורים מוכיחה כי גם החסידים מרגישים כי אין להם ממה לפחד, אף שהוזהרו על ידי פורום תקנה מפני הרב אלון. הוא הוסיף כי אלה שבכל זאת מבקשים תשובות מקבלים אותן בשיחות אישיות איתו ולא בהצהרות תקשורתיות – ותמיד גם משתכנעים. "אלה שבאו עיוורים ובחרו להזין עצמם רק במה ששמעו מאנשי 'תקנה' – זכותם לעצום עיניים ולא לברר את האמת".

 

על הפרשה כולה אמר: "אנחנו בכלל לא מתעסקים בזה, אבל כנראה שעם ישראל היה צריך לעבור את הבירור הזה – כמו שהיה בתקופת הגירוש – ואנחנו עדיין בעיצומו של תהליך. ממה שנאמר בין המילים בשיעורים של הרב אני יכול ללמוד שגם הוא תופס את זה כך ועובר משהו בעצמו, אבל הכל מתוך תורה. זו העוצמה שלו בעיני".

 

רוני רימון, יועצו של הרב אלון, אישר ל-ynet כי "לאור בקשות רבות הוחלט כי דברי התורה החכמים והמרתקים לחג השבועות יועברו גם באינטרנט".

 

פורום תקנה: "ממשיכים לקבל תלונות נגדו"

מ"פורום תקנה" נמסר בתגובה כי "פורום תקנה כבר החליט בזמנו כי בעקבות מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר הרב מוטי אלון נדרש לחדול מכל פעילות רבנית ציבורית ומכל תפקיד חינוכי וניהולי".

 

ל-ynet נודע כי בעקבות הגברת הפעילות הציבורית של הרב אלון חלוקות הדעות בפורום תקנה על המשך הטיפול בפרשה, כאשר חלק מהחברים סבורים כי צריך להמשיך ולפעול בנושא ואילו אחרים טוענים שהמשימה הושלמה באזהרת הציבור מפניו.

 

גורם בפורום אמר ל-ynet כי "המטרה הראשונה הושגה בכל מקרה והשאלה היא רק מה הלאה. אבל

צריך לזכור שהרב אלון עדיין לא התייצב ולו פעם אחת בפני הציבור והגיב לטענות, אלא רק דיבר על מניפולציות, סבל וכדומה. את הדבר הזה אסור לנו לשכוח".

 

"לא רק שפורום תקנה לא חוזר בו מהדברים שאמר בפרשה", הוסיף הגורם, "אלא שמאז שהיא התפוצצה התקבלו עוד תלונות רבות נגד הרב אלון כולל הופעה של המתלוננים בפני ועדות שונות שלנו. התרשמנו שהעדויות הן יותר מרציניות, אבל אנו לא מעוניינים להרחיב בנושא כרגע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון ותלמידיו במגדל
צילום: גילי אליהו
כנס פורום תקנה בנושא
צילום: עמית שאבי
מומלצים