שתף קטע נבחר

"הקטן מסבך את הגדול". האבוטבולים רבו בכלא

צעקות רמות מתאם המשותף של אסי ופרנסואה (הגדול) החרידו את מסדרונות כלא השרון. מה ברקע הסכסוך? מומחים מסבירים

הנה מה טוב ומה נעים - שבת אחים לא יחד. ל-ynet נודע כי סכסוך קשה פרץ בין האחים אסי ופרנסואה אבוטבול, העומדים בראש משפחת הפשע הנתנייתית. בעקבות הסכסוך הופרדו השניים, שהיו כלואים עד לאחרונה יחד באותו התא.

 

אסי, האח הקטן מביניהם, מרצה עונש של 13 שנות מאסר בגין עבירות רבות ניהול ארגון פשיעה למאסר בפועל על עבירות סחיטה

ואילו פרנסואה (הגדול - לא בן הדוד הקטן), כלוא בעקבות תקיפת אשתו. בעבר שהו שני האחים יחד בתא באגף הנפרד בכלא גלבוע. לאחר ויכוח קודם הופרדו, ולפני מספר חודשים חזרו לחלוק תא באגף ההפרדה בכלא השרון.

 

אלא שלאחרונה שוב עבר חתול שחור בין אסי לפרנסואה. ויכוח מר התפתח בתוך התא, שהוביל לצעקות רמות שנשמעו בכל האגף. הסוהרים המודאגים ניסו להשתיק את האחים ודרשו שיירגעו - אך זה לא ממש עזר. 

 

השניים המשיכו בצעקות העזות, וצוות בית-הכלא החליט שהגיעו מים עד נפש. כדי למנוע הסלמה ולאור החשש שהמריבה המילולית תהפוך לעימות פיזי ומכות של ממש, הוצא פרנסואה מהתא והועבר לאגף ההפרדה בכלא איילון שברמלה. אסי נשאר בתא בכלא השרון.

 

בכל זאת סוף טוב?

גורם בנתניה שמכיר את הרקע לסכסוך, מסביר ש''הקטן (אסי) מסבך את הגדול (פרנסואה)". לדבריו, אסי הוא שמוביל לערעור ביחסים - בעקבות פרסומים בעבר לפיהם פרנסואה עומד מאחורי נסיון החיסול של דודם, צ'רלי אבוטבול. צ'רלי נורה בספטמבר 2008 ליד מסעדת בת האיכר באזור התעשייה בנתניה.

 

לפי אותו הגורם המעורה בהיסטוריה המשפחתית, אסי מרבה לדבר על כך ומוביל את פרנסואה לסכסוכים מיותרים.

"בין אם זה נכון או לא, הנושא הזה טעון ביותר במשפחת אבוטבול, וההתעסקות בו רק גורמת למחלוקות. המשפחה כבר לא מאוחדת כמו בעבר". הוא גם מזכיר שלפני נסיון הרצח, פרנסואה הותקף על-ידי אחד מילדיו של צ'רלי ונפצע. "דברים כאלה לא שוכחים".

 

גורמים אחרים מעלים אפשרות נוספת - ומבטיחים סוף טוב למריבה. לדבריהם, הסכסוך בין אסי לפרנסואה נולד כאשר אחד מהאחים תמך בארגון פשיעה אחר. "למרות שאנשים אומרים שזה סכסוך חמור, הוא ייסגר בטוב. מי יודע, אולי עוד נראה את השניים שוב חולקים תא אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסי אבוטבול. מי ירה בצ'רלי?
צילום: ירון ברנר
פרנסואה אבוטבול. עבר לכלא איילון
צילום: ירון ברנר
מומלצים