שתף קטע נבחר

שטייניץ בשנחאי: לחזק הקשרים הכלכליים ביננו

בביקור ראשון מזה 15 שנה של שר אוצר ישראלי בסין, יפתח מחר שטייניץ את הביתן הישראלי בתערוכה הבינלאומית אקספו. השר, העומד בראש משלחת הכוללת גם אנשי עסקים, יגיע בהמשך לבייג'ינג, שם ייפגש עם בכירים בממשל הסיני

"אני חושב שזה הזמן הנכון לחזק את הקשרים הכלכליים בין שתי האומות העתיקות בעולם - הסינים מהמזרח והיהודים מהמערב. יש לנו דברים רבים במשותף, ערכים משותפים וחכמה משותפת והגיע הזמן לחיזוק הקשרים הכלכליים בין המדינות". כך אמר היום (ד') שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, בסמינר עסקים משותף לחברות ישראליות וסיניות שנערך בשנגחאי.

 

שטייניץ, שהגיע לסין במטרה להדק את הקשרים הכלכליים והפיננסיים בין המדינות, ציין כי מדובר בביקור הראשון מזה 15 שנה של שר אוצר ישראלי בסין. השר עומד בראש משלחת שכוללת את סגן השר איציק כהן, מנכ"ל משרד האוצר חיים שני, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, חתן פרס הנובל פרופ' ישראל אומן וכן קבוצה של כ-20 אנשי אנשי עסקים.

 

"מדוע כדאי לישראל לחזק את הקשרים עם סין - זה ברור - זו הכלכלה השנייה בגודלה בעולם והיא צומחת בקצב גבוה. אבל מה ישראל יכולה לספק? אין לנו משאבים ואין לנו שווקי ענק, אבל חשיבותה של ישראל היא בתחום המדעי, הטכנולוגי, הנטייה של ישראלים לחשוב מחוץ לקופסא, ולכן הערך המוסף של המשאב האנושי והיכולת הטכנולוגית היא מה שישראל יכולה לייצא לעולם בכלל ולסין בפרט", אמר היום שטינייץ.

 

מחר ייפתח השר את הביתן הישראלי בתערוכה הבינלאומית הגדולה אקספו 2010 בשנגחאי, בה צפויים לעבור כ-70 מיליון מבקרים (93% מהם סינים) במשך ששת חודשי קיומה. מעל ל-240 מדינות וארגונים משתתפים בתערוכה, וכ-50 מדינות הקימו ביתנים לאומיים נפרדים. בהמשך יגיע השר לבייג'ינג, שם ייפגש השר עם בכירים בממשל בהם נגיד הבנק המרכזי בסין ושר האוצר.

 

סמינר העסקים אורגן על ידי לשכת המסחר ישראל-שנגחאי וכלל נציגים מחברות סיניות בהן: ענקית הנדל"ן "שינואה גרופ", קרן ההון סיכון "Shanguai VC", בנק המסחר הסיני (Hangzhou), לצד חברות ישראליות ביניהן "תעבורה", קרנות ההון סיכון "ורטקס" ו"בנצ'מרק", חברות הטלקום "נייס" ו"יורוקום" וחברות הייעוץ "מקינזי ישראל" ו"דלויט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יובל שטייניץ
צילום: יששכר רואס, באדיבות כנס ירושלים
מומלצים