שתף קטע נבחר

הולילנד: "חבל על כל דקה שחותה יושב במעצר"

יו"ר הוועדה המחוזית שאישרה את הפרויקט נעצר בחשד לקבלת שוחד, פרקליטו טוען: "הוא ענה על כל השאלות בלי להתחמק". עורך דינו של מאיר רבין: לא נותנים לו להתפלל

המשטרה מתבססת על עדותו של עד המדינה בנוגע לחשדות נגד מתי חותה, יו"ר הוועדה המחוזית שאישרה את הולילנד. כך עולה מהדיון בעניינו של חותה, שחשוד כי קיבל שוחד תמורת קידום הפרויקטים של הולילנד. במהלך חקירתו נשאל חותה על טיב היחסים בינו לבין למאיר רבין, "המאכער" מפרשת הולילנד, והשיב כי הכיר אותו בוועדה כנציג היזמים של הולילנד.

 

במשטרה חושדים כי חותה קיבל שוחד מהיזמים ולאחר שסיים את תפקידו ניסה להתקשר ביזמות עסקית עם עד המדינה. חותה אישר שנפגש עם עד המדינה לאחר סיום תפקידו, אך לטענתו היה זה בגלל היותו מומחה בתחום הבניה. מכיוון שעד המדינה נחשב לאחד שמתעסק בתחום הבניה, אמר חותה כי בדק אפשרות של שיתוף פעולה, שלא יצא בסופו של דבר לפועל.

 

בא כוחו של חותה, עו"ד אבי אודיז, אמר: "חבל על כל דקה שחותה יושב במעצר. כפי שטענתי בדיון את כל חקירתו היה ניתן לקיים ללא מעצר. הוא ענה על כל שאלות החוקרים ולא ניסה להתחמק. העובדה שהוא מתגורר במושב יד רמב"ם שבו למשטרה היו מספר עצורים לא צריכה להפוך אותו אוטומטית לחשוד".


מתי חותה. החשד: קיבל שוחד מהיזמים (צילום: אבי מועלם)

 

עורך דינו של מאיר רבין, שנעצר לפני כחודש ומאז שוהה מאחורי סורג ובריח, אמר בבית המשפט כי החוקרים לא איפשרו למרשו להתפלל. "הוא הועבר מאבו-כביר לבית מעצר ניצן, אני לא יודע אם המשטרה ביקשה או לא. הוא איש שמאמין שהלך להתפלל בבית הכנסת, שלפו אותו משם, החזירו אותו לחדר ואמרו לו אתה לא מתפלל". נציג המשטרה הודיע כי יבדוק את הטענה. הטענות לא עזרו, והשופט החליט לדחות את הערעור על המעצר. רבין יישאר מאחורי סורג ובריח לפחות עד יום שני הקרוב.

 

רבין הגיש ערעור על ההחלטה להאריך את מעצרו פעם נוספת, לבית משפט

 המחוזי בפתח-תקווה. עורך הדין אלי כהן, המייצג את רבין, אמר בפתיחת הדיון: "יש לי מן תחושה שהמעצר הזה מתארך ומתארך עד אין סוף. בית המשפט השלום נעתר לבקשת המשטרה כבר מספר פעמים, כאשר תקופות המעצר הן תקופות ארוכות, פעם ל-10 ימים, פעם ב-8 ימים ועוד פעם ל-7 ימים וכדומה. אנחנו יודעים שמדובר בחקירה מסועפת, שאמורה להכיל חקירות של עשרות ואולי מאות אנשים, ולא מתקבל על הדעת שכל התקופה הוא יישב במעצר".

 

עורך הדין אמר כי יתר העצורים בפרשת הולילנד, שוחררו לבתיהם. "לא מתקבל על הדעת, ואני פונה לחוכמתו של בית המשפט ולחוש הצדק הטבעי שלו, לא מתקבל על הדעת שכל האנשים האלה החשודים ששילשלו לכיסם מיליונים של שקלים ושילשלו לכיסם של אחרים מיליונים של שקלים, כולם לא יכולים לשבש כלום. רק החשוד הזה, שהוא קיבל משכורת עם תלוש מעד המדינה, הוא זה שעלול לשבש. ההרגשה שלי, המשטרה חוקרת אין לי ספק בכך, היא חוקרת כל היום והיא עובדת מאוד קשה. גם בימי שישי וגם בימי שבת, או מוצאי שבת, אבל צריך לשים לזה סוף. לא ייתכן שבית משפט השלום יאריך מעצר לתקופה המבוקשת תמיד. אנחנו מגיעים לתקופה מפלצתית, מעבר ל-30 יום".

 

במהלך הדיון ניתנה לרבין אפשרות להציג את טענותיו. הוא סיפר על החקירות האחרונות: "לא נשאלתי שום דבר חדש. שאלו אותי על חוות הזרע, שאלו אותי על וילה שקשורה להולילנד ולא דבר חדש, הכל קשור להולילנד. זה לא קשור רק מבחינתי

 אלא גם מבחינתם, זה אותם אנשים. שאלו אותי על הבעלים של הולילנד שיושב בתוך הווילה, זה מה ששאלו אותי אתמול על חוות הזרע. שאלו אותי גם בשבוע הראשון על זה, אפשר לראות בפרוטוקול. כשבא מישהו לשכנע אותי להיות עד מדינה אז אני שמתי פיסות נייר באוזניים".

 

בהחלטתו כתב השופט אברהם טל: "אינני מתעלם כלל ועיקר מתקופת מעצרו הארוכה של העורר, אך פעולות החקירה שבוצעו, אשר הביאו לחשיפתם של חשדות חדשים והחשש משיבוש החקירה בכל הקשור לפעולות המתוכננות מצדיקות את המשך מעצרו של רבין לתקופה שהתבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותה. גם הוא עצור
צילום: אבי מועלם
רבין. שם נייר באוזניים
צילום: אבי מועלם
מומלצים