שתף קטע נבחר

לראשונה: אירועי גאווה במימון הממשלה

על רקע הפיגוע בבר-נוער, יסייע משרד ממשלתי לראשונה בתקצוב: משרד התרבות יעביר 50 אלף שקלים למימון כפר הגאווה בתל-אביב. לפניכם תוכנית האירועים המלאה

יחד בגאווה. לראשונה מאז החלו מצעדי גאווה בתל-אביב בשנת 1998, ישתתף במימון האירועים המלווים אותו משרד ממשלתי - משרד התרבות. כך נודע ל-ynet. המשרד, שבראשו עומדת השרה לימור לבנת, יתקצב את "כפר הגאווה" לצד עיריית תל-אביב, שאחראית על ארגון והפקת המצעד עצמו. בניגוד לשנים הקודמות, השנה המצעד הצבעוני יהווה רק חלק משבוע שלם גדוש באירועים, שייערכו ברובם ב"כפר" שיוקם בגן מאיר במרכז העיר.

 

בעוד כשבועיים צפויים המארגנים לפרסם את תוכנית האירועים, שמובאת כאן לראשונה. אירועי הגאווה בתל-אביב ייערכו תחת הכותרת "ואהבת לרעך כמוך", בעקבות פיגוע הטרור הרצחני נגד הקהילה ההומו-לסבית לפני כשנה, בו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ בבר-נוער.


המצעד בת"א. משרד התרבות ישתתף במימון האירועים (צילום: ירון ברנר)

 

השנה תקציב הפקת המצעד מסתכם בחצי מיליון שקל (400 אלף מהעירייה והיתר מחסויות), כאשר בעלות האירועים בכפר הגאווה, שצפויים להגיע ל-100 אלף שקל, יסייע משרד התרבות בכ-50 אלף שקל. במכתב ששלח חבר מועצת העיר, יניב וייצמן, לראשי ארגוני גאווה הוא קרא להם להשתתף ולתת חסות לאירועים.

 

שבעה ימי גאווה: כל המופעים

כל האירועים יתקיימו בכפר הגאווה בגן מאיר, ורובם יתקיימו במרכז העירוני הגאה שבגן. שבוע הגאווה יפתח ביום שישי, ה-4/6, במופע הקברט-דראג "פאות קדושות". ולמחרת ייערך המחזה "למה לא שישה", הפקת מקור של המרכז הגאה. במוצאי שבת תיפתח תערוכת "הגלריה הגאה", תערוכת רטרוספקטיבה לאמן זיו תדהר ויצירותיו.

 

ביום ראשון תתקיים הצגה נוספת של המחזה "למה לא שישה", לצד מרתון הקרנת סרטי גאווה דתיים, ורב שיח עם היוצרים. כמו-כן ייערכו סדנאות אמן בהשתתפות הקהל, במהלכם יבטא קהל המשתתפים את קול מחאתם באמצעות גרפיטי. ביום שני יוצג המחזה "החייל חולם", הפקת מקור נוספת מאת דניאל אייבורי ובביצוע אנסמבל בוגרי בית צבי, ולמחרת יוצג המחזה "גיי-ריארטיה-שואו", בבימויו של חיים טל.

 

ביום רביעי תתקיים הצגת היחיד "אמאל'ה", שלאחריה ייערך שיח הורים ומשפחה על זהותם המינית של הילדים, ולמחרת יתקיים טקס "החתונה הגאה", שיכלול מופע חוצות בגן מאיר. באותו הערב יתקיים גם ערב מחווה לשירה הישראלית, עם עופר בשן כאומן אורח. סוף השבוע ייפתח בשישי בבוקר עם אירוע רב-תחומי ברחבי גן מאיר ובבימה המרכזית בו, שיכלול מרתון אמני די.ג'יי, מופעי דראג, ליצנות רחוב ותיאטרון בובות לגיל הרך. ב-14:00 יוזנק מגן מאיר האירוע המרכזי - המצעד - שייגמר במסיבה בחוף גורדון.

 

במרכז הגאה תיערך קבלת שבת מיוחדת, "המניין הגאה", ובנוסף תיערך גם הצגת הילדים "זוג יונים", לפי ספרו של נדב שטכמן ובבימויו של רועי גרין. שבוע הגאווה ייחתם ביום שבת עם קונצרט של המקהלה הגאה, בהופעת בכורה, תחת ניהולו המוסיקלי ובניצוחו של זולטן פרנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאווה תל-אביבית
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים