שתף קטע נבחר

כוחות קומנדו רוסים השתלטו על ספינה חטופה

שודדי ים סומלים חטפו מכלית נפט אך לא הצליחו ללכוד את הצוות שהסתתר בחדר מוגן. יחידה מובחרת של הצי הרוסי פרצה לספינה, ניהלה חילופי אש עם הפיראטים ועצרה את כולם

כוחות קומנדו של חיל הים הרוסי השתלטו הבוקר (ה') על מכלית נפט שנחטפה בידי שודדי ים סומלים. מפקד הכוח הודיע שכל 23 אנשי הצוות של הספינה שוחררו והפיראטים נעצרו.

 

הספינה "אוניברסיטת מוסקבה" - הנושאת 86 אלף טונות של נפט גולמי בשווי 50 מיליון דולרים - נחטפה אתמול בשעות הבוקר אחרי שפיראטים עלו על סיפונה. כשהבחינו בשודדים הקרבים, נכנסו המלחים לחדר מאובטח שאליו לא יכלו הסומלים להיכנס. שם הם הזעיקו עזרה.

 

משחתת רוסית ששייטה מול חופי אפריקה שמה פעמיה לכיוון הספינה החטופה, כשהיא נושאת יחידה של הכוחות המיוחדים. צוות קומנדו הוטס במסוק ל"אוניברסיטת מוסקבה", ושם הם השתלטו בקלות על החוטפים הסומלים.

 

הכוח הימי למניעת פיראטיות של האיחוד האירופי, אדמירל יאן תורנקוויסט, אמר שבמהלך הפשיטה פרצו חילופי אש בין הצדדים, אבל לא היו נפגעים. כך גם טוענים במשרד ההגנה של רוסיה, חרף דיווחים בתקשורת המקומית לפיהם אחד השודדים נהרג. ממשרד ההגנה במוסקבה נמסר שהשודדים מוחזקים לפי שעה במכלית הנפט.

 

קודם לכן אמר צוות הספינה שהפיראטים ניסו לפרוץ לחדר המנועים, מאחר שהמלחים שיתקו את המכלית שחדלה לנוע. החדרים המאובטחים בספינות לרוב כוללים אוכל, מים, אמצעי תקשורת ודלתות מחוזקות שיכולות להיפתח רק מבפנים.

 

חברת "נובושיפ", שהספינה נמצאת בבעלותה, אמרה בתגובה לחילוץ כי הצי הרוסי עדכן אותה בהתפתחויות ושהצוות היה בטוח לכל אורך האירוע. "חייהם ובריאותם של המלחים לא היו בסכנה בשום שלב", אמרו בחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים