שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוטלה הקרנת הסרט "חפשים" בדוקאביב
  בעקבות איומים בתביעה מצד הבמאי החליטה הנהלת הפסטיבל לבטל את ההקרנה. בעקבות כך החליט המפיק למשוך את הסרט מהתחרות

  הקרנתו המתוכננת של הסרט "חפשים" בפסטיבל דוקאביב בוטלה שעות ספורות לפני תחילתה. ההחלטה לבטל את ההקרנה התקבלה בהנהלת הפסטיבל מתוך רצון לאפשר לבמאי, ישי אורן ולמפיק, דוקי דרור, ליישב אי הסכמה בנוגע לגרסתו הסופית של הסרט. בעקבות החלטה זו, הודיע דרור כי הוא מושך את הסרט מהתחרות הישראלית ומבטל במקביל גם את ההקרנה הנוספת שתוכננה להיערך ביום ו', 14 במאי.

   

  במכתב שהתקבל הבוקר במשרדי הנהלת הפסטיבל טען עו"ד גלעד קורינאלדי בשם במאי הסרט כי: "במתכונתו הנוכחית, הסרט מנוגד באופן גמור להסכם בין המפיק לבמאי ומהווה הפרת זכויות יוצרים ופגיעה בזכויות הפרסום של היוצר וחלק מהדמויות המופיעות בו. זוהי גרסה חד צדדית שבה דחק המפיק את רגלי הבמאי הצידה, ועשה בחומרים כבתוך שלו. מדובר בגרסה פוגענית, שפוגעת פגיעה קשה בזכויות אדם בסיסיות, בפרטיות ובזכויות אחרות".


  חילוקי דעות בין ההפקה לבמאי. מתוך "חפשים" (צילום: ישקה תשובה)

   

  העתקים מהמכתב, שהסתיים באיום בהגשת תביעות אישיות בסכום של שלושה מיליון שקל נגד חברי הנהלת הפסטיבל ומפיק הסרט נשלחו גם לפורום היוצרים

  הדוקומנטאריים, לחברת יס דוקו ולהנהלת קרן מקור השותפים בסרט.

   

  בתגובה למכתב החליטו בדוקאביב לנסות ולאפשר לצדדים למצוא פשרה. "חשבנו שיהיה לא הוגן לכפות על הצדדים להגיע להסדר וליישב את המחלוקות תוך שעות ספורות, לכן ביטלנו את ההקרנה להיום", אומר עו"ד אהרון בן שחר המייצג את הנהלת הפסטיבל והוסיף, "מבחינה משפטית יש לנו הזכות להקרין את הסרט, אך מנגד שמענו נימוקים אישיים שהובילו אותנו להחלטה שקיבלנו". מהנהלת הפסטיבל נמסר במקביל כי רוכשי הכרטיסים לסרט יוכלו לקבל את כספם בחזרה או כרטיסים לסרט חלופי על פי בחירתם. 

   

  למרות שבפסטיבל ביקשו לשמור על אופטימיות מסוימת והודיעו בתחילה כי הקרנת הסרט ביום ו' הקרוב תיערך כמתוכנן, בחברת ההפקה החליטו לוותר. "החלטנו למשוך את הסרט מהתחרות ולבטל את השתתפותו בפסטיבל באופן מוחלט", אמר ל-ynet עו"ד עוז חיים, המייצג את המפיק וחברת ההפקה, "זיגוטה פילמס, ביחד עם קרן מקור ויס דוקו השותפים בהפקה, ישקלו את אופן הטיפול בפרשה מבחינה משפטית בהמשך".  

   

  מחברת יס נמסר בתגובה: "אין לנו כל צד בסכסוך שהתגלע. החוזה שנחתם הוא מול ההפקה ואנו מאמינים שהדברים יסתדרו והסרט ישודר בסופו של דבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים