שתף קטע נבחר

עיתון בלבנון: חרירי תומך בסקאדים לחיזבאללה

לפי הדיווח ב"א-ספיר", ראש הממשלה אמר בשיחות סגורות ש"ההתנגדות צריכה לרכוש את כל מה שבאפשרותה כדי להתגונן מול ישראל", וציין כי אינו חולק על מטרותיו הסופיות של הארגון. מנהיג הדרוזים ג'ונבלאט: לבנון לא רוצה שלום עם ישראל

לבנון הרשמית מחבקת את חיזבאללה המתעצם. ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי תומך בכך שהארגון השיעי יחזיק טילי סקאד. כך פורסם הבוקר (יום ד') בעיתון הלבנוני "א-ספיר". במקביל, מנהיג הדרוזים במדינה, וליד ג'ונבלאט, הצהיר כי לבנון אינה רוצה שלום עם ישראל.

 

לפי הדיווח, בפגישות שקיים אל-חרירי בימים האחרונים עם אישים לבנונים הוא אמר כי הוא "תומך בכך שההתנגדות (חיזבאללה) בלבנון תרכוש את כל מה שבאפשרותה כדי להגן על גבולות לבנון וריבונותה,

 ובכלל זה טילי סקאד, כדי לעמוד מול כל ניסיון ישראלי לתקוף את לבנון".

 

עוד טען ראש הממשלה מביירות, לפי העיתון, ש"איני חולק על חיזבאללה לגבי המטרה הסופית של ההתנגדות אלא יש לי מחלוקות עם הארגון על כמה עניינים פנימיים". כשאמרו לו אותם האישים כי הצהרותיו הקודמות בנוגע לטילי הסקאד הרגיזו את האמריקנים, הוא אמר: "מה שמעניין אותי הוא האינטרס של ארצי, לא פחות ולא יותר".

 

אחרי שהנשיא שמעון פרס כבר דיבר בפומבי על העברת הסקאדים ו"חרחורי המלחמה" מדמשק, בשבוע שעבר אמר ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תת-אלוף יוסי ביידץ, כי הטילים הבליסטיים הם רק "קצה הקרחון" של העברת נשק מסודרת ומאורגנת מדמשק, בסיוע איראן.

 

מנהיג הדרוזים: שלום? אין עניין

ג'ונבלאט, שלאחרונה השלים עם נשיא סוריה, בשאר אסד, אחרי סכסוך פוליטי ואישי קשה, העניק אמש ראיון לרשת BBC בערבית, והסביר כי לבנון אינה יכולה לשאת הסכם שלום עם ישראל. בדבריו הוא רמז לכך שבלבנון יש כיום שתי מוסכמות - האחת, קיומו של קשר מצוין עם סוריה, והשנייה - הפסקת אש בלבד מול ישראל.

 

המנהיג הדרוזי ציין כי "לבנון אינה רוצה שלום או הסדר עם ישראל, גם אם ישראל תציע לה לסגת מהאדמות הכבושות", ונימק זאת בכך ש"הדבר הזה טוב יותר להגנה על לבנון".

 

ג'ונבלאט הדגיש עוד: "לבנון תוכל להמר על שלום, כאשר תוקם מדינה פלסטינית וכאשר כל הפליטים הפלסטינים ישובו לאדמתם". חלק גדול מאותם פליטים מתגורר במחנות בארץ הארזים.

 

בעקבות הפרסומים האחרונים על העברת טילי סקאד ואמצעי לחימה מתקדמים מסוריה לחיזבאללה, מה שהוביל למתיחות בגזרה, ג'ונבלאט נשאל האם הוא יכול לקבוע שדמשק אינה מציידת את חיזבאללה בנשק. הוא התחמק והשיב: "זה לא נושא של קביעה. הנושא הוא שההתנגדות (חיזבאללה) נמצאת בלבנון כדי להגן עליה והמקום ממנו מגיע הנשק הוא עניינה".

 

ג'ונבלאט ציין עוד כי חיזבאללה הציג חידוש למדינות המערב בכך שהעניק ללבנון נשק מספיק כדי להגן על עצמה, בשעה שמדינות המערב לא העניקו אלא ציוד מצומצם שחלקו טוב וחלקו אינו טוב. "מנין מגיע נשק להתנגדות? אינני יודע", הוא אמר.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 11/05/2010 10:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-חרירי. אותן מטרות כמו חיזבאללה
צילום: AP
צילום: איי אף פי
ג'ונבלאט. שתי מוסכמות
צילום: איי אף פי
אסד. החבר החדש
צילום: רויטרס
מומלצים