שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ת"א יורדת נמוך: לא רוצה מגדלים במרכז העיר
  הוועדה לתכנון ובנייה בת"א החליטה לא לאשר יותר בנייה של מגדלים במרכז העיר. על פי תוכנית המתאר לשנת 2025 - רבי קומות יוקמו רק במזרח העיר, בעיקר לאורך איילון, ומצפון לירקון

  מהפכה במדיניות המגדלים של תל אביב: העירייה מתכוונת לא לאשר בנייה של רבי קומות במרכז העיר. "מגדל אסותא ברחוב ז'בוטינסקי יהיה אחרון מסוגו", אמר ל"ממון" יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, דורון ספיר.

   

  על פי התוכנית, לא יתאפשר להקים מגדלים בין הים לבין רחוב אבן גבירול וכן בין הירקון בצפון לרחוב אילת בדרום. במקביל, כל האזור המזרחי לאבן גבירול של תל אביב יוצף במגדלים רבי קומות, בני 18 קומות ומעלה.

   

  המדיניות החדשה היא חלק מתוכנית המתאר של העיר שגובשה במינהל ההנדסה של העירייה. התוכנית אינה כוללת מגדלים הנמצאים בבנייה, כמו מגדל פרישמן פינת דיזנגוף. לעומת זאת, המגדל שתוכנן על חורבותיו של קולנוע תל-אביב (סמוך לכיכר דיזנגוף) לא ייבנה, ובמקומו יוקם בניין של 6 קומות בלבד. גם המגדל שתוכנן בחניון דן, ברחוב ארלוזורוב, לא ייבנה ובמקומו ייבנה קומפלקס של בנייה נמוכה.

   

  "אסור לחסום את מרכז העיר במגדלים, אלא לרכזם לאורך צירים ראשיים", אומר ספיר. "הכוונה היא להגדיל את מתחם השימור של מרכז העיר הוותיקה. כל המגדלים באזורים אלו לא יאושרו, למרות עשרות התוכניות שמוגשות לנו".

   

  עם זאת, מספר המגדלים באזורים המזרחיים לאבן גבירול (כמו רחוב המסגר, גדות איילון, דרך מנחם בגין, דרך נמיר, דרום הקריה ודרך אילת) לא יוגבל כלל - ואף יוגדל. תוכנית המתאר, המשרטטת את פני תל אביב בשנת 2025, אינה כוללת תוכניות בנייה בשטח של שדה דב. המשמעות היא שהשדה צפוי להמשיך לפעול גם בשנים הקרובות, וסביב השדה ייבנו 12 אלף דירות בבניינים נמוכים. "חמישים שנה כבר מפנים את שדה דב", אומר מהנדס העיר חזי ברקוביץ', "אבל אנחנו לא יכולים לחכות עם התוכניות שסביב השדה ולכן הבניינים המתוכננים בצפון מערב תל אביב לא יהיו גבוהים".

    

  עוד אזור שיש בו רצון לעודד מגדלים הוא שכונות יפו ג' ויפו ד', שבהן מתוכננים פרויקטים של פינוי-בינוי. הבנייה בשאר אזורי יפו תוגבל לגובה, כולל בשדרות ירושלים.

   

  הכתבה המלאה התפרסמה הבוקר במוסף "ממון" שב"ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ת"א יורדת נמוך: לא רוצה מגדלים במרכז העיר "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים