שתף קטע נבחר

התקציב לפקחי ההקפאה הוקטן - ואושר בכנסת

התקציב להעסקת פקחים בשטחים הופחת ל-14 מיליון שקל, מספרם ירד ל-11 - ואחרי חמישה ניסיונות כושלים הצליחה הקואליציה להעביר את הבקשה בוועדת הכספים

הכנסת הצליחה להחליש את מערך האכיפה של הקפאת הבנייה בשטחים. מערכת הביטחון והאוצר הצליחו היום (ד') להעביר בוועדת הכספים את התקציב המיועד להעסקת פקחים על ביצוע ההקפאה בשטחי יהודה ושומרון. המאמצים להעביר את המיליונים הדרושים לא צלחו במשך חמש ישיבות, בהן היה רוב נגד ההקצבה והנושא לא עמד להצבעה.

 

היום, בניסיון השישי, גייסה הקואליציה את הרוב ודאגה שמתנגדי ההקצבה מקרב הליכוד לא ישתתפו בהצבעה. הקואליציה גם דאגה כי התנאי שהעמידה הוועדה בישיבה הקודמת - לזמן את שר הביטחון אהוד ברק - לא ימומש. הוועדה רצתה לזמנו כדי להסביר מה בדיוק יעשו הפקחים, לאחר שבישיבות קודמות נמסר כל פעם הסבר אחר.

 

עם זאת, החליטה מערכת הביטחון לרכך את הבקשה, בכך שהפחיתה את מספר הפקחים מ-14 ל-11 ואת התקציב הנדרש מ- 18 מיליון שקל במקור ל-14 מיליון.

אתמול הצליחה הקואליציה לקבל להקצבה את אישור הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, בה יושבים נציגי ועדות הכספים וחוץ וביטחון.

 

היום נדרש יו"ר וועדת הכספים, משה גפני, להעמיד את החוק להצבעה, תחת עינו הפתוחה של יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד). ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), שהוביל את ההתנגדות, אמר כי "הקואליציה קנתה את הבלוף שמכר לה משרד הביטחון בהפחתת מספר הפקחים, וגם מנעה את הופעת שר הביטחון".

 

מהליכוד נמסר כי לפקחים יינתנו גם תפקידים נוספים, הקשורים לעבודת מתאם הפעולות בשטחים, מלבד הפיקוח על הקפאת הבנייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקפאה במעלה אדומים
צילום: AP
מומלצים