שתף קטע נבחר

חשד: אשה שגופתה נמצאה ליד בית-שמש נרצחה

בחודש פברואר נמצאה גופתה של נטע שורק-בלאט, אם לילדה מזכרון-יעקב, ליד מנזר בית ג'מאל. בתחילה סברו שהתאבדה, אך הנתיחה לא העלתה מסקנה חד משמעית. בעלה: "ברור לי שהיא לא פגעה בעצמה"

תפנית בחקירת מותה של אשה, לפני שלושה חודשים באזור בית-שמש: משטרת ירושלים חוקרת חשד שנטע שורק-בלאט, בת 53, נשואה ואם לילדה מזכרון-יעקב, נרצחה ולא התאבדה - כפי שסברו תחילה. כך הותר היום (ב') לפרסום. גופתה נמצאה סמוך למנזר בית ג'מאל.

 

למרות החשד הראשוני שמדובר בהתאבדות, הועברה גופתה לנתיחה במכון לרפואה משפטית אבו כביר, אך שם לא עלתה מסקנה חד משמעית לגבי נסיבות מותה. צוות חקירה מיוחד הוקם במפלג התשאול של ימ"ר ירושלים. אמוץ, בעלה של נטע, אמר ל-ynet כי ככל הידוע לו, החקירה על מותה של אשתו מתנהלת כחקירת רצח כבר שלושה חודשים. "לא ברורה - בלשון המעטה - הודעת דובר המשטרה, שכן גורמים בצוות החקירה מסרו לי, אישית, כי מדובר בחקירת רצח לכל דבר".

 

בחודש פברואר האחרון יצאה שורק-בלאט לחופשת-התבודדות, במנזר בית ג'מאל ליד בית-שמש. עם הגיעה למקום, היא יצאה לטיול באזור ולא שבה. רק כחלוף יותר מ-24 שעות הבחינו הנזירות בהיעדרה והזעיקו עזרה. גופתה נמצאה לבסוף מתחת לאחד העצים בחורשה סמוכה.

 

"כאדם הקרוב אליה ביותר ב-13 שנים אחרונות", אמר בעלה, "ברור לי שהיא לא פגעה בעצמה, בשל הסיבות הבאות: אדם המתכנן לפגוע בעצמו מצוי בדרך כלל במצב נפשי קשה, משאיר אחריו מכתב, אינו נוטל לדרכו האחרונה מזוודה גדושת בגדים, איננו קובע פגישות עבודה, ואיננו מנסה להאריך את זמן חופשתו, כפי שעשתה אשתי".

 

"אני עצמי פגשתי את נטע לפני שיצאה לדרכה. היא נראתה מאושרת", הוא הוסיף. "היו לה סיבות טובות לכך: האהבה בינינו פרחה, היא היתה מסופקת מעבודתה החדשה ומחבורת התיאטרון שהקימה, בנתה במרץ את ביתנו החדש בזכרון-יעקב, ורוותה

 נחת מגידולה של בתנו נגה. יכול פתולוג זה או אחר לומר מה שיאמר. את האשה השמחה, תאבת החיים, הכרתי אני - לא הוא, לא אף אחד אחר".

 

נטע שורק-בלאט היא ילידת קיבוץ אפיקים, ובמהלך השנים נדדה ברחבי הארץ ובחו"ל. היא התגוררה תקופה ארוכה בשבדיה, ובהמשך בארצות-הברית, שם למדה לתואר שני. עם שובה לארץ עסקה בהוראה, בתיאטרון ושילבה בין השניים כמטפלת באמצעות תיאטרון. היא התגוררה עם בעלה ובתם נגה, בזיכרון יעקב. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית החלה לעבוד כמחנכת בבית הספר היהודי-ערבי "גשר על הוואדי" בכפר קרע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלאט-שורק. רצח לכל דבר
באדיבות עיתון "גפן"
הגופה נמצאה ביער. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים