שתף קטע נבחר

רופאים פקפקו, אשה מתה ממברשת אסלה בישבן

בתי-חולים מתמודדים לעתים קרובות עם תביעות לרשלנות רפואית, אך המקרה הבא עשוי להפתיע גם את המנוסים שבעורכי-הדין. סינדי קורטון, תושבת סליפורד שבמזרח אנגליה כבת 35, מתה על שולחן הניתוחים לאחר ניתוח להסרת מברשת אסלה באורך 15 סנטימטרים מישבנה.

 

ה"סאן" הבריטי מדווח כי המקרה המצער אירע לקורטון לאחר שחזרה מבילוי חברתי סוער, ולוותה על-ידי חבר לשירותים כדי להטיל את מימיה. מהתא נשמעו קול נפילה חזק וזעקות בכי, והחבר שפרץ פנימה מצא אותה שרועה ברווח שבין האסלה לקיר, כשחצי ממברשת האסלה חסר. הוא הזעיק צוותי רפואה לטפל בה, אך לדבריו לא נערכה לה בדיקה רפואית מקיפה בטענה כי תלונותיה הן "הבלי שיכורים".

 

לאחר שכאביה לא פסקו במשך ימים רבים, פנתה קורטון לבית-החולים, אך הרופאים לא האמינו לטענתה כי מברשת אסלה נתחבה לישבנה, ציידו אותה במשככי כאבים ושיחררו אותה לביתה. נואשת, פנתה קורטון לבית-חולים אחר, שם בוצעה לה בדיקת רנטגן, אך גם הפעם לא אובחן החפץ הייחודי הטמון בגופה.

 

במשך ארבע שנים שלמות סבלה קורטון האומללה מכאבים עזים, במהלכן עברה מספר ניתוחים שכשלו לזהות את המברשת שנתחבה בגופה. בסופו של דבר הצליחה לשכנע את הרופאים לבצע בה ניתוח מורכב במיוחד, וחרף אזהרות רבות כי הניתוח עלול לסכן את חייה, היא הסכימה בלית-ברירה לעבור אותו. לאחר יותר מעשר שעות החל הניתוח להסתבך, וקורטון סבלה מאובדן דם מסיבי שבסופו של דבר הביא למותה על שולחן הניתוחים.

 

כעת, תובע בעלה את בתי-החולים ואת הרופאים שניתחו אותה בגין רשלנות רפואית, וטוען שהיו יכולים לאבחן מראש כי המקור לכאביה הוא מברשת אסלה הטמונה בישבנה. לדבריו, הרופאים רצו לחסוך בעלויות ולא ביצעו בה בדיקות שהיו יכולות למנוע את הניתוח האחרון שהוביל למותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
מברשת קטלנית.
צילום: גיל נחושתן
מומלצים