שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שער הדולר בארומה אילת: 3 שקלים

  ישראלית שעמדה בתור בסניף ארומה שבטיילת אילת נדהמה לשמוע את הקופאי, מסביר לתיירות ששער הדולר הוא 3 שקלים לדולר. כלומר, הרשת מרוויחה לכאורה יותר שקלים כשמשלמים לה בדולרים. הקופאי הסביר: "אלה הוראות מלמעלה". ארומה ישראל: "המקרה הנדון מהווה חריגה וייבדק לעומקו"

  האם אחד מסניפי ארומה באילת ממיר דולר לשקל בשער נמוך מהיציג, מקבל יותר כסף ישראלי עבור דולר, וכך גוזר קופון על תיירים תמימים? שער הדולר היציג נכון לשבוע זה, הוא כ-3.75 שקלים לפי בנק ישראל. אבל בסניף של רשת בתי הקפה, הממוקם בטיילת באילת, נקבו השבוע בשער אחר לגמרי: 3 שקלים, לפיו כל דולר שווה פחות שקלים. כך לכאורה, תייר שמחזיק ב-3 דולרים בארנקו, ויכול היה לקנות בסכום זה כוס קפה שעולה 11 שקל לפי השער הנקוב, צריך להוסיף כסף לסכום זה אם הוא קונה לפי "שער ארומה".  

   

   

  הדבר נתגלה ביום שני האחרון (17 במאי), בעת ששתי תיירות ביקשו לרכוש בסניף קפה ומאפה. מאחוריהן בתור חיכתה ישראלית שעברית היא שפת אמה, ונדהמה למשמע אוזניה. "אחת מהן הגישה לקופאי 50$", היא מספרת. "הקופאי אמר לה שהשער הוא 3 שקלים לדולר. בתור מי שזה עתה חזרה ממצרים, שם התחושה היא שתמיד עובדים עלייך, לא ציפית שבישראל יקרה דבר כזה.

   

  "אחרי שהיא הלכה, לא יכולתי שלא להתערב ואמרתי לו: 'אתה לא חושב שזה קצת חצוף'? הוא משך בכתפיו ונראה היה שהוא בהחלט נבוך מכל העניין. 'זו הוראה מלמעלה', אמר לי. 'זה זה לא קשור אלי'. הקשיתי: 'מה זאת אומרת'? והוא השיב: 'זה מה שעושים בארומה: אנחנו לא מחליפים כסף, ואם מישהו מגיע עם דולרים - זה סכום ההמרה'. ביקשתי לדעת מדוע לא שלח אותה להמיר את הדולרים שלה לשקלים, במקום אחר ורק אז לבוא לארומה, והוא השיב: 'זה עניין שלה'".

   

  אין ספק שארומה אינה אתר חלפנות. לכן, הרשת יכלה להתוות מדיניות לפיה על קופאים לומר לתיירים שהרשת אינה מקבלת דולרים. אבל אין ספק שהיא, או באי כוחה (כדוגמת מנהל סניף או זכיין), אינם יכולים להורות לכאורה לעובדים לגבות מתיירים שער שמניב רווחים לרשת. ללקוחה המדווחת חשוב לציין שהקופאי עשה רק את המוטל עליו. "לא היתה לו סיבה להמציא את זה", היא מדגישה. "ראו על פניו שהסיטואציה לא נעימה לו. אני מקווה שארומה לא יאשימו את הש.ג במקום לומר: 'סליחה, טעינו'".  

   

  מארומה ישראל נמסר בתגובה: "ברשת ארומה ישראל יש מדיניות של תשלום על פי שערי בנק ישראל. שער הדולר בארומה אילת תואם את השער היציג בדומה לבתי המלון בעיר. המקרה הנדון מהווה חריגה וייבדק לעומקו. אנו מודים על הפניית התלונה ודואגים לטפל בה במסירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: עומר הכהן
  מדיניות מלמעלה או טעות? ארומה
  צילום: עומר הכהן
  מומלצים