שתף קטע נבחר

אבו מאזן: חילופי שטחים? יש עיקרון, אין סיכומים

אחרי שדווח כי הסכים לוותר על ארבעה אחוזים משטחי הגדה במסגרת חילופי שטחים - נשיא הרשות התייחס לדברים: "הסכמנו על העיקרון של חילופי השטחים, אבל לא הגענו לשום הסכם". על הקמפיין החדש ברשות: "לא מחרימים את ישראל, מחרימים את ההתנחלויות"

מוכן להחליף שטחים - לא הגיע להסכמה. נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התייחס היום (שבת) לראשונה לדיווח כאילו הסכים לוותר על ארבעה אחוזים משטחי הגדה במסגרת חילופי שטחים עם ישראל. "הסכמנו על העיקרון של חילופי השטחים על בסיס ההדדיות, ועל בסיס 'אחד לאחד', אבל לא הגענו לשום הסכם ולא סיכמנו שום דבר בעניין השטחים שיוחלפו", אמר ברמאללה.

 

כזכור, אתמול דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" אודות נכונות לכאורה של נשיא הרשות להעברת אותם ארבעה אחוזים לידי ישראל. יצוין כי אבו מאזן לא הכחיש ישירות

את הפרטים על כמות השטח שתועבר, אך קודם לכן הכחיש את הפרטים ראש צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, שטען כי התקשורת מוציאה מידע שאינו קשור לאמת.

 

אבו מאזן אמר את הדברים במהלך פגישה עם פעילים בקמפיין להחרמת מוצרי ההתנחלויות. לדבריו, שיחות הקירבה שאותן מנהל הסנטור מיטשל ממשיכות ועד כה עברו הצדדים שני סיבובים – האחד עסק בסוגיות הגבולות והביטחון, והשני עסק בסוגיות משפטיות.

 

עוד הוסיף הנשיא הפלסטיני כי הועברו תגובות לשאלות שהעלה מיטשל בפניהם בתיאום עם מדינות ערב. "עד כה לא ניתן לדבר על התקדמות או אי התקדמות בשיחות. אני מקווה שתהיה התקדמות כך שיתאפשר בתקופה הקרובה, מקסימום תוך ארבעה חודשים, להשלים את הסוגיות של הביטחון והגבולות".

 

הוא התייחס גם לחרם שאירגנה הרשות על מוצרי התנחלויות ואמר: "אסור לנו לצרוך מוצרים של ההתנחלויות שהוקמו על אדמותינו.

אנו גאים בפעילים שלנו, שמתנדבים במערכה לניקיון הבתים הפלסטינים ממוצרי ההתנחלויות. אנחנו לא מחרימים את ישראל כי יש בינינו הסכמים כלכליים. אנו מחרימים את ההתנחלויות ופרסמתי צו האוסר על הכנסת מוצרי ההתנחלויות לשווקים הפלסטינים".

 

"גם האיחוד האירופי וגם הרביעייה הבינלאומית קבעו בהודעות רשמיות כי ההתנחלויות הן לא חוקיות ולכן אנו לא עושים דבר לא חוקי כאשר אנו מחרימים מוצרים של מקור שהוגדר לא חוקי", אמר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. הסכמות עקרוניות בלבד
צילום: AP
מומלצים