שתף קטע נבחר

80 חרדים עוכבו ביפו - "פעולת תגמול" בירושלים

המפגינים נגד העבודות בגבעת אנדרומדה חזרו לשטח, ופוזרו בכוח. חלקם לא משתף פעולה בחקירה, ויש קושי לזהותם. "זה הפך להרגל, אך לא ניתן יד להפרות", מבהירים במשטרה. עשרות חרדים התפרעו בכיכר השבת בירושלים וגרמו נזק לרכוש

מהומות בירושלים, בעקבות יפו. המשטרה עיכבה בצהריים (יום ב') לחקירה כ-80 חרדים שהפרו את הסדר בגבעת אנדרומדה ביפו. החרדים עוכבו אחרי שהפריעו לעבודות הבנייה במקום, שבו לטענתם נמצאים קברי יהודים. העימותים בינם לבין כוחות המשטרה מתקיימים מאז השבוע שעבר על בסיס כמעט יומי.

 

התקרית ביפו הציתה כעבו זמן קצר מחאה אלימה בירושלים, שם התפרעו עשרות חרדים בכיכר השבת, במחאה על מעצרו של אחד מבכירי העדה ביפו. המפגינים ניקבו גלגלי אוטובוס, הציתו פחי אשפה, וקראו למשטרה לשחרר לאלתר את האיש.


רחובות יפו נצבעו שחור. מחאת החרדים (צילום: עופר עמרם) 

 

הפרות הסדר היום ביפו החלו כשאוטובוסים ועליהם חרדים הגיעו לעיר. לטענת המשטרה, מספר החרדים שהגיעו למחות על העבודות היה הפעם גדול מבפעמים האחרונות, והם התקהלו והחלו לרדת לכביש בניסיון להפריע להמשך העבודות.

 

כוחות משטרה ממרחב יפתח, בראשות מפקד המרחב, ניצב-משנה יורם אוחיון, הזהירו את המפגינים לבל יפרו את הסדר, ולאחר שהכריזו כי מדובר בהתקהלות לא-חוקית, החלו לפנותם בזה אחר זה. הם הועלו לניידות משטרה, ועוכבו לחקירה במטה המרחב.

 

בתום ההפגנה, שבה היו עימותים בין השוטרים למפגינים, עוכבו כ-80 חרדים,

שחלקם לא החזיקו בתעודות זהות ואינם משתפים פעולה עם המשטרה. לפיכך, זהותם אינה ידועה. בכוונת המשטרה לפעול נגד מנהיגי המפגינים, ושאר המעוכבים צפויים להשתחרר בשעות הערב.

 

"זה הפך להיות מין הרגל שכזה, אבל אנחנו לא ניתן יד להפרות סדר", אמרו גורמים במרחב יפתח. "בכל פעם שתהיה הפרעה לסדר הציבורי, אנחנו נעצור אנשים למרות שזה גורם לנו עומס לא קטן על המערכת. החוק חייב להישמר".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 24/05/2010 17:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות משטרה בגבעת אנדרומדה
צילום: עופר עמרם
מסרבים להזדהות. חלק בלי תעודות זהות
צילום: דודו אזולאי
מומלצים