שתף קטע נבחר

אלי ישי נרגם באבנים במאה שערים - ולא נפגע

שר הפנים הגיע לנחם אבלים בביתו של הרב יוסף שלום אלישיב בירושלים. חרדים מהפלג הקיצוני של "נטורי קרתא" יידו לעברו אבנים והוא חולץ ללא פגע. הם קראו לעברו "גוי ציוני"

שר הפנים - על כוונת הקיצוניים. אלי ישי נרגם הערב (יום ב') באבנים, סמוך לביתו של הרב יוסף שלום אלישיב בירושלים. השר הגיע לשכונת מאה שערים, לצורך ניחום אבלים בביתו של הרב. קבוצת חרדים מפלג ה"סיקריקים" של נטורי קרתא, הידועים בעמדותיהם הקיצוניות נגד ישראל והציונות, הגיעה למקום וקראה לעברו "שייגעץ" (גוי) ו"ציוני".

 

כמה מהמתפרעים, שמחו על הבנייה בגבעת אנדרומדה ביפו, ניקבו את צמיגי מכוניתו והחלו ליידות לעברו אבנים, אך הוא לא נפגע. השר נמלט והסתתר בתוך חצר הרב. כוחות משטרה ויס"מ הגיעו למקום במטרה לפזר את המפגינים.


רכבו של ישי, בשכונת מאה שערים (צילום: סוכנות הידיעות 24) 

 

הרב אלישיב, פוסק הדור בזרם הליטאי, נחשב דמות מרכזית בעולם החרדי ולאחרונה חגג יום הולדת 100. אף שטרם התברר הרקע לתקיפתו של שר הפנים, יצוין כי האלימות ברחובות ירושלים החלה אחרי הצהריים לאחר שביפו נעצרו כ-80 חרדים שהפרו את הסדר אזור אתר הבנייה בגבעת אנדרומדה.

 

זמן קצר קודם לכן, התפרעו עשרות חרדים בכיכר השבת, במחאה על מעצרו של אחד מבכירי העדה ביפו. המפגינים ניקבו גלגלי אוטובוס, הציתו פחי אשפה, וקראו למשטרה לשחרר לאלתר את האיש.

 

ה"סיקריקים" של נטורי קרתא: בני בית בטהרן

פועלם של חברי הפלג נגד ישראל נמשך כבר שנים ארוכות, אך הלך והחריף בתקופה האחרונה. בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, בשעה שברחבי הארץ נשמעה צפירת דומיה, בחרו אנשי "נטורי קרתא" לנצל את המועד הרגיש לטובת מפגן כוח מתריס.

 

הם החלו לזעוק זעקות שמחה בכיכר השבת בירושלים, כשאחד מהם אף הצית את דגל המדינה - ונעצר.

 

בחודש ינואר האחרון הגיעה לרצועת עזה קבוצה של ארבעה מחברי הפלג, אזרחי ארצות-הברית וקנדה, שהעבירו בה שבת בחברתם של אנשי חמאס. נציג הקבוצה, ישראל דויד וייס, אמר כי מטרת הביקור הייתה כדי להביע תמיכה בעם הפלסטיני.

 

אירוע יוצא דופן בחריגותו נרשם בדצמבר 2006, אז היו חברי משלחת "נטורי קרתא" אורחי כבוד בכנס להכחשת שואה שקיים בטהרן נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד. אחרי שהתחבקו עם מארחם, הודו הרבנים לאחמדינג'אד על "עמדותיו האמיצות נגד פשעי המשטר הציוני" ועל "תמיכתו ביהודים".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו רונן מדזיני, שמוליק גרוסמן וקובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. לא נפגע
צילום: אבי מועלם
הרב אלישיב בכותל המערבי
צילום: אביעד בטר
מומלצים