שתף קטע נבחר

Pioneer מהדקת אחיזה בתחום האודיו

לאחר שיצאה מתחום הווידאו, פיוניר מהדקת את אחיזתה בתחום האודיו ומנסה לספק את כל רכיבי השרשרת - החל ממקורות סאונד כמו נגני Blu-ray , דרך מגברים משוכללים וכלה ברמקולים

כשנה לאחר ההכרזה הדרמטית על היציאה מעסקי הטלויזיות, הגענו אל העיר ברטיסלבה בסלובקיה בכדי לבחון את הכיוון החדש-ישן אליו צועדת החברה.

 

פיוניר, צמחה במקור מתוך תחום האודיו (החלה כיצרן רמקולים לפני 70 שנה ביפן), וכעת, על פי מה שהתרשמנו, ממקדת מאמצים בשלושה תחומים: אודיו רב ערוצי עבור קולנוע ביתי, הכיוון המסורתי של רכיבי סטריאו וכיוון נוסף "אודיו חדש" שמתחבר לעולם האייפון והאייפוד.

 

אחד הכיוונים בהם מתמחה החברה מזה מספר שנים הינו תחום הרסיברים לקולנוע ביתי (שמהווים את ליבה של המערכת בבית). קו הרסיברים החדש כולל קובץ תכונות חדשות ומשופרות. השנה, כל דגמי הרסיברים החדשים, חוץ מדגם הבסיס VSX-420, תומכים בפורמטי הצליל החדשים של Blu-ray וכוללים בנוסף גם כניסות ויציאות HDMI 1.4a שמסוגלות להעביר דרך הרסיבר וידאו תלת ממד אל הטלויזיה.

 


 

מתחברים לאייפון

ברוח החדשה השורה על חלקים נרחבים בתחום האלקטרוניקה הבידורית, גם חברת פיוניר בחרה לפתח אפליקציה שהופכת את האייפון לשלט רחוק מתוחכם.

 

אפליקציית ה- iControlAV החינמית כוללת גרפיקה מודרנית וממשק פשוט להפעלה הכולל חיווי פידבק על פקודות המשתמש.

 

האפליקציה מאפשרת שינוי עוצמת קול ע"י העברת האצבע בתנועה סיבובית (בדומה לסיבוב חוגה) על צג האייפון, בחירה בין מקורות (כניסות) אודיו שונים ועריכה שלה, בחירה במצבי DSP שונים, קבלת מידע טכני על אות האודיו / וידאו שעובר, שינוי עוצמת דיאלוג ובס ע"י הטיה קדימה ואחורה של המכשיר (כאשר בוחרים עוצמת בס חזק מדי מופיעים "סדקים" על צג האייפון, כמו גם שינוי באלאנס, ניכר שימוש חכם בחיישן התנועה של אייפון.

 


 

 

לאחר הדגמת השימוש ב- iComntrolAV ניתן לומר כי אופן השימוש בה מעלה את חווית השליטה בכמה רמות מעל שלט סטנדרטי. מלבד אפליקציה זו, הרסיברים כוללים גם

חיבור מדיה לאייפון, המאפשר צפיה בקטעי וידאו או עטיפות אלבומים בזמן ניגון שיר.

 

הרסיברים הבכירים בסדרה כוללים הגברה דיגיטלית, באחרים התווספו יחידות אספקת כח חדשות, שאר השיפורים כוללים הגדלת גוף הקירור ברסיבר (שאחראי על קירור יחידת ההגברה שעובדת קשה בזמן צפיה בסרט) ובתמורה ויתור על מאוורר ברסיברים החדשים (הפעלה שקטה לחלוטין), הוטמעה גם שלדה חזקה יותר ומבנה נגד רעידות.

 

בנוסף, הוצגו גם שלטים רחוקים שיפעלו מהשנה על בסיס גלי רדיו ולא על אינפרה אדום כמקובל, מה שיגדיל מאוד את טווח השידור שלהם, כולל מעבר בין קירות (יוצעו ברסיברים היקרים).

 

האזנה דרך BT

פרוטוקול השן הכחולה נועד במקור ליישומי דיבור בעיקר (עבור אוזניות אלחוטיות בטלפונים סלולריים למשל), אולם הוא משמש במקרים רבים גם עבור יישומי מוזיקה. הרסיברים הבכירים בסדרה החדשה יכללו מתאם BT פנימי, אחרים יגיעו עם אפשרות לקניה בנפרד של המתאם (AS-BT100).

 

פיוניר פיתחה על פי הצהרתה מנגנון Sound Retriever Air שאמור לפצות על הדחיסה הגדולה בתקן BT ולשפר את התוצאה הסונית הסופית, בהדגמה בה נכחנו, נראה שקולות אנושיים הופכים למודגשים יותר בעוד רחשי הרקע מוחלשים, רקע שקט.

 

חלק מהרסיברים כולל גם חיבור אינטרנט, המאפשר להאזין לאלפי תחנות רדיו אינטרנטיות ולשמור 24 מועדפות בזיכרון.

 

מנגנון הכיול האקוסטי האוטומטי שופר – Advanced MCACC, עתה הוא כולל גם Phase Control שדואג לכך שתדרי הבס הנמוכים מהסאב וופר מגיעים בתזמון חופף לאלו משאר הרמקולים, כך שהסאב משתלב באופן הומוגני יותר עם שאר התדרים. בחלק מהרסיברים, ניתן להעתיק מידע וגרפים של מערכת הכיול אל זיכרון USB ולהעביר אותם למחשב.

 


 

מערכות משולבות

למי ששואל עצמו מה לגבי קצב החדירה של פורמט בלוריי החדש יחסית, מבט על רשימת דגמי המערכות החדשים של Pioneer מראה על תיקו: באירוע הוצגו שש מערכות חדשות, כאשר שלוש מהן כוללות נגן Blu-ray (כמו דגם BCS-303) וחציין האחר DVD (דגם DCS-202).

 

כולן כוללות רמקולים צנומים בגודלן, החל מדגמי לוויניים (סטלייטים) ועד לרמקולים רצפתיים צנומים ודקיקים (רמקולים מדגמי Tall Boy / Slim SP של פיוניר).מלבד המערכות המשולבות, הושקו גם שני נגני Blu-ray חדשים עם חיבור אינטרנט ואפשרות צפיה באתר יוטיוב.

 

מערכות קומפקטיות

גם פיוניר, כיצרנית מוצרי אודיו, אינה יכולה להתעלם ממגמת ההתרחבות של אייפוד ואייפון, והיא מציעה מגוון תחנות עגינה ומערכות אודיו משולבות.

בין מגוון המוצרים, ניתן למצוא תחנת עגינה עבור שני מכשירים (נגני אייפוד) במקביל (דגמי XW-NAC1 / NAC3), מה שמאפשר ניגון קבצי אודיו באופן רנדומלי משני המכשירים, יצירת מיקס לשירים והטענה של שני המכשירים.

 

 

מערכת ה- All in One XW-NAV1 כוללת אפשרות ניגון ממגוון מקורות אודיו: CD, USB, אייפון / אייפוד, טיונר רדיו FM, אפשרות ביצוע RIP (העברת שירים מ- CD) אל דיסק און קי USB. מערכת זו משמשת גם כנגן DVD לכל דבר, עם יציאת HDMI וביצוע 1080p Upscale, כמו גם חיבור קומפזיט אל אייפון.

 

מערכות האודיו המשולבות שמבוססות Blu-ray כוללות גם חיבור USB לניגון קבצי אודיו ותמונות וגם אפשרות ביצוע RIP מ- CD אל USB.

 


 

רמקולים

גם כאשר התמקדה פיוניר בתחום הפלזמות, היא לא זנחה את תחום הרמקולים לגמרי, זאת בעיקר דרך המותג TAD שמתמקד באודיו יוקרתי ובתחום המקצועי לאולפנים.

בהסתמך על טכנולוגיה שהגיע מהרמקולים של TAD, הציגה פיוניר בשנים שעברו את סדרת ה- EX (שמחיריה יקרים למדי), אח"כ את סדרת ה- 8 (עם דגמים כמו S81 Tall Boy).

 

החברה ממשיכה להרחיב את קו הרמקולים, עם סדרות 7 ו- 3 החדשה, שכוללות יחידות קונצנטריות (יחידת טוויטר משולבת בתוך וופר).

 


 

סיכום

פיוניר ממשיכה את הפיתוח בתחומים קיימים, כמו רסיברים לקולנוע ביתי ומפגינה גם חזרה לתחומים מסורתיים כגון סדרות מגברי סטריאו ונגני CD, סדרות הרמקולים החדשות, מבוססות על פיתוחים ממותג היוקרה TAD, אך הפעם תחת שמה של פיוניר.

 

החברה מתפרשת מהיום למעשה על כל תחומי הפיתוח באודיו: החל ממקורות כמו נגני CD / DVD / Blu-ray, דרך הגברה (מגברי סטריאו, רסיברים עבור קולנוע ביתי) ועד לשלב הסופי בשרשרת – הרמקולים.

 

נראה שבחלק מהתחומים, חברת פיוניר עדיין מתגבשת (כאשר מוצרים כגון נגן בלוריי 3D עדיין לא מושקים), באחרים היא נכנסת לשטחים חדשים אך מציגה גישה בוגרת ומודרנית כמו בנושא תאימות לריבוי מגוון מקורות אודיו שונים.

 

זה כיוון נכון מאוד לטעמי ,ומתחבר לגישה האוניברסלית שמשתלטת על עולם האודיו, שמפסיקה את התלות של המשתמש בשימוש במקור אודיו בודד בלבד.

 

הכותב היה אורח חברת פיוניר בברטיסלבה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מערכות ייעודיות ל-iPhone
צילום: dtown
מומלצים