שתף קטע נבחר

דן גולדברג והתאומים יגיעו לארץ בקרוב

כחודשיים וחצי אחרי הולדת התאומים בהודו, יוכלו דן גולדברג וילדיו שנולדו מאם פונדקאית במומבאיי, להגיע לארץ. ככל הנראה הם יגיעו לישראל בסוף השבוע

סוף טוב: דן גולדברג וילדיו התאומים איתי ולירון יוכלו להגיע לארץ, והם יעשו זאת ככל הנראה בסוף השבוע. כך הודיעו הערב (יום ג') קרובי משפחתו של האב.

 

ממשרד הפנים נמסר כי בצהריים נציגים מטעם משפחת האב הגישו למשרד את תוצאות בדיקת האבהות, המאשרת כי גולדברג הוא אכן האב. משרד הפנים אישר לקונסוליה בהודו לרשום את הילדים כאזרחים ישראלים, כהיותם בנים לאזרח ישראלי ולהנפיק להם אזרחים ישראלים.

 

זה כחודשיים וחצי, מאז לידת התאומים איתי ולירון לאם פונדקאית הודית, נמצא גולדברג במומבאי עם ילדיו, בהמתנה שיקבלו אזרחות ישראלית. הדבר תלוי בקיומה של בדיקת DNA להוכחת אבהותו - הליך שנעשה כבר עשרות פעמים בעבר, בהוראת בתי משפט ישראליים.

 

ואולם, מקרה זה התברר כבעייתי, שכן פיליפ מרכוס, שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, פסק תחילה - באופן חריג - שאין לו סמכות להורות על קיום הבדיקה, ודחה את הבקשה לקיימה. מרכוס פסק באופן דומה גם בתיקים של עוד שני הומוסקסואלים הממתינים ללידת ילדיהם מאם מאמהות פונדקאיות בהודו.

 

בהמשך, החזיר בית המשפט המחוזי החזיר את הסוגייה לפתחו, וקבע כי יש לו סמכות לדון בה. לפני שבוע התרצה השופט והסכים לקיים את הבדיקה. עם קיום הבדיקה והוכחת האבהות תוכל המשפחה החדשה לבוא לישראל, וכאמור, הדבר יקרה ככל הנראה בסוף השבוע הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדברג וילדיו במלון במומבאי
מומלצים