שתף קטע נבחר

אולמרט הגיע מוכן - במשטרה אוספים מסמכים

אחרי חקירתו הראשונה של ראש הממשלה לשעבר בפרשת הולילנד, אמרו במשטרה: "נכון שיש לו תשובה לכל דבר, אבל עם מסמכים קשה להתווכח". החקירה הבאה: ביום ראשון

לכל שאלה היתה תשובה טובה? ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגיע היום לחקירה ראשונה וענה במשך שמונה שעות לשאלות חוקרי יאח"ה בפרשת הולילנד. מטרתה של החקירה היה לגשש אצל אולמרט ולקחת ממנו גרסה ראשונית לכל מה שהתרחש בתפקידיו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. ביום ראשון הוא צפוי להיחקר פעם נוספת.

 

אולמרט נשאל פעם אחר פעם על מידת מעורבותו בפרויקט הולילנד, איזה אינטרס היה לו לדחוף ולקדם את התוכנית. החוקרים גם שאלו אותו על טיב יחסיו עם איש העסקים דני דנקנר, עם היזם הלל צ'רני ועם שאר החשודים בפרשה. במהלך החקירה הוא אף נשאל על היכרותו עם עד המדינה, אולם

עדיין לא עומת איתו. כמו-כן נגבתה מאולמרט עדות לגבי מעורבותו בקידום פרויקט הפשרת קרקעות לחברת מלח ישראל בהיותו שר התמ"ת, ובפרויקט של צוק מנרה.

 

ראש הממשלה לשעבר השיב על כל השאלות וחזר על המנטרה שלו כבר בתחילת החקירה "לא קיבלתי שוחד מאף אחד". בתום שמונה שעות של חקירה הוא נפרד מהחוקרים, שהזמינו אותו ליום ראשון הבא, לשמונה שעות נוספות של חקירה. בנוגע לקידום הפרויקטים, אמר אולמרט כי התייחסותו לא היתה אישית וכי לא היה לו שיקולים אחרים בקידומם. אולמרט גם הכחיש את טענות החוקרים, לפיהם מקורביו אורי מסר ושולה זקן קיבלו עבורו את כספי השוחד והעבירו לו אותם בדרכים שונות.

 

למרות שהחקירה הייתה צפויה, ולאולמרט היה זמן להיערך אליה, במשטרה אומרים כי עדיין לחוקרים יש עם מה להפתיע אותו. השוטרים, שעשו סימולציות והעריכו מבעוד מועד מה יהיו תשובותיו של ראש הממשלה לשעבר, אמרו כי "נכון שלאולמרט יש תשובה לכל דבר, אבל יש גם עובדות שקשה להתווכח איתם כמו העברות כספים, שיקים ומסמכים שנתפסו".

 

ראש יאח"ה, תת-ניצב זיוה אגמי כהן, ניהלה בעצמה את החקירה. צוות החקירה כלל גם את סגן-ניצב איציק אברהם, ראש מפלג ביאח"ה, ואת החוקרת רב-פקד איריס ברק. ביום ראשון הקרוב אמורה חקירתו של אולמרט להיות פחות נעימה, שכן בכוונת החוקרים לעמת את אולמרט עם ראיות שהצליחו לאסוף עד כה. בין היתר הראיות כוללות את כספי השוחד ואת הסכומים שהם חושדים כי הוא קיבל בעבור תמיכה בפרויקטים השונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבו של אולמרט, היום בחקירה
צילום: דודו אזולאי
אולמרט. ייחקר שוב ביום א'
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים