שתף קטע נבחר

בניגוד למגבלות: אולמרט שוחח עם זקן בחתונה

רה"מ לשעבר נחקר בפרשת הולילנד והתחייב לא ליצור קשר עם חשודים אחרים. המשטרה תבחן אם הדברים שהחליף עם שולה זקן ויהושע פולק בחתונת בתו של אריה דרעי מהווים הפרה

בבוקר חקירה - בערב מפגש עם הנחקרים. ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נפגש אמש (יום ג') עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן וסגן ראש העיר ירושלים לשעבר, יהושע פולק. כל השלושה נחקרו בפרשת הולילנד והפגישה ביניהם - שנערכה בחתונת בתו של אריה דרעי - עומדת בניגוד להוראות המשטרה, שם יקיימו הערכת מצב בעקבות המפגש ויבחנו את המגבלות שהוטלו על אולמרט.

 

אולמרט, שנחקר אתמול במשך כשמונה שעות בפרשה, התחייב לא ליצור קשר עם חשודים אחרים בפרשה. ואולם, שעות ספורות לאחר חקירתו הוא נפגש עם השניים בחתונה. בתיעוד מהחתונה נראה אולמרט משוחח עם שולה זקן. "אולמרט שומר באדיקות על המגבלות המתחייבות מהחקירה ומגבלות אלה לא מונעות ממנו לברך אנשים לשלום כאשר הוא פוגש בהם באקראי", נמסר מלשכתו.


אולמרט וחברים בחתונה (צילום: יהודה עוז, חדשות 24)

 

מקורבים לראש הממשלה לשעבר אמרו עוד, כי "כל מה שהיה זה שאולמרט שאל את שולה זקן לשלומה ולשלום משפחתה, מול כל האנשים שנכחו במקום. חבל שמנסים לעשות דרמה במקום שאין דרמה".

 

פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, התייחס למפגש ואמר כי "אולמרט לא עבר על התנאים, הוא עבר ואמר שלום. אני לא חושב שיש בעיה עם העניין הזה, חבל לעשות מזה רעש. אין פה שום דבר שמונע או נמנע או צריך להימנע. מחר הם יושבים יחד כל היום בבית המשפט. זה קצת אבסורד לבוא ולייחס משהו למפגש אקראי בחתונה".

 

זהר אף התייחס לחקירתו של אולמרט אתמול ואמר: "אולמרט שיתף פעולה,החקירה עברה בסדר גמור, לא היה שום דבר שהפתיע אותו, אני מקווה שהתיק ייסגר, אני לא רואה שום סיבה שהפרשה הזו מבחינתו תמשך".

 

"לא צריך הרבה כדי לשבש חקירה"

במשטרה בוחנים את הצילומים מהחתונה, אולם לא בטוח שצוות החקירה יחליט בסופו של דבר להקשיח את תנאי השחרור של אולמרט - שהתחייב לא לשבש חקירה בעצם יצירת קשר עם חשודים אחרים בפרשה. על פניו, נראה כי המפגש נוגד את תנאי השחרור - על אחת כמה וכמה במקרה של זקן, שהתחייבה בפני שופט לא לפגוש את המעורבים האחרים אחרי שחרורה ממעצר בנווה תרצה.

 

במהלך היום יבדקו חוקרי יאח"ה את הנושא ויחליטו כיצד לפעול. "זה רק מראה על תנאי החקירה הקשה הזאת וכמה היא מורכבת", אמרו גורמי אכיפה. "לא צריך הרבה באירוע כזה בשביל לשבש. מספיק שהוא זורק מילה או נותן עידוד למישהו על החקירה שלו כדי לשבש". מי שתחליט בסופו של דבר האם לקבוע כי מדובר בשיבוש חקירה מצדו של אולמרט היא ראש יאח"ה, תנ"צ זיוה אגמי כהן, שתקיים ישיבה בנושא ולאחר מכן תדווח על כך לצמרת המשטרה.

 

ראש הממשלה לשעבר הגיע אתמול לחקירה ראשונה, שמטרתה לגשש אצל אולמרט ולקחת ממנו גרסה ראשונית לכל מה שהתרחש בתפקידיו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. ביום ראשון הוא צפוי להיחקר פעם נוספת. אולמרט נשאל פעם אחר פעם על מידת מעורבותו בפרויקט הולילנד, איזה אינטרס היה לו לדחוף ולקדם את התוכנית.

 

החוקרים גם שאלו אותו על טיב יחסיו עם איש העסקים דני דנקנר, עם היזם הלל צ'רני ועם שאר החשודים בפרשה. במהלך החקירה הוא אף נשאל על היכרותו עם עד המדינה, אולם עדיין לא עומת איתו. כמו-כן נגבתה מאולמרט עדות לגבי מעורבותו בקידום פרויקט הפשרת קרקעות לחברת מלח ישראל בהיותו שר התמ"ת, ובפרויקט של צוק מנרה.

 

ראש הממשלה לשעבר השיב על כל השאלות

וחזר על המנטרה שלו כבר בתחילת החקירה "לא קיבלתי שוחד מאף אחד". בנוגע לקידום הפרויקטים, אמר אולמרט כי התייחסותו לא היתה אישית וכי לא היה לו שיקולים אחרים בקידומם. אולמרט גם הכחיש את טענות החוקרים, לפיהם מקורביו אורי מסר ושולה זקן קיבלו עבורו את כספי השוחד והעבירו לו אותם בדרכים שונות.

 

למרות שהחקירה הייתה צפויה, ולאולמרט היה זמן להיערך אליה, במשטרה אומרים כי עדיין לחוקרים יש עם מה להפתיע אותו. השוטרים, שעשו סימולציות והעריכו מבעוד מועד מה יהיו תשובותיו של ראש הממשלה לשעבר, אמרו כי "נכון שלאולמרט יש תשובה לכל דבר, אבל יש גם עובדות שקשה להתווכח איתן כמו העברות כספים, שיקים ומסמכים שנתפסו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בחתונה
צילום: יהודה עוז, חדשות 24
גם יהושע פולק היה שם
צילום: יהודה עוז, חדשות 24
מומלצים