שתף קטע נבחר

המדינה לעליון: עמיר עדיין קיצוני, להשאירו בבידוד

בתשובה לערעור רוצח רה"מ על ההחלטה להשאירו בהפרדה, טוענת הפרקליטות כי הוא מודל לחיקוי עבור קיצונים, ופועל להפצת משנתו. לדבריה, גם לו נשקפת סכנה - מאסירים אחרים

פרקליטות המדינה הגישה היום (ד') לבית המשפט העליון את תשובתה על ערעורו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, נגד החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לאשר את המשך החזקתו בהפרדה למשך חצי שנה.

 

בתגובתה כתבה הפרקליטות כי יש לדחות את הערעור, וכי לפי עמדת שירות הביטחון הכללי יש להמשיך ולהחזיק את עמיר בהפרדה. "לשירות הביטחון הכללי יש מידע המעיד, להערכת גורמי ביטחון, על מוטיבציה קיימת להפצת משנתו של עמיר בקרב קהל אוהדיו", נכתב בתגובה.

 

הפרקליטות מדגישה בתגובתה כי "עמיר ממשיך לאחוז גם בעת הזו במשנה קיצונית, המצדיקה נקיטת אלימות נגד גורמי שלטון במטרה להשפיע על מדיניותם". עוד היא טוענת כי עמיר מהווה מודל לחיקוי עבור קהלים קיצוניים, ופועל להפצת משנתו הקיצונית ברבים. לדבריה, קיימת סכנה שישפיע על אנשים אחרים לביצע מעשים דומים לאלה שעשה.

 

בתשובת הפרקליטות נכתב גם כי סכנה נשקפת לחייו של יגאל עמיר עצמו מצד אסירים אחרים. אלה, לדבריה, עלולים לבצע בו מעשי נקם בשל העבירות שבגינן הוא יושב בכלא.

 

לפני שלושה חודשים וחצי, בעת דיון בתנאי מאסרו בבית המשפט המחוזי בנצרת, אמר יגאל עמיר ל-ynet כי ההחלטה

להחזיקו בהפרדה נובעת מיצר נקמה. "אין ספק שמאחורי הבקשה להחזיק אותי בהפרדה עומדת החלטה נקמנית", אמר אז עמיר, המוחזק בכלא גלבוע. "שיגידו במפורש - אנחנו רוצים להעניש את יגאל עמיר בצורה נוספת".

 

באותה שיחה טען עמיר כי הוא אינו מהווה סכנה ביטחונית, ודחה גם את הטענה כי אם יוצא מהפרדה, הוא עלול למצוא עצמו בסיכון. "בחיים לא נתקלתי באסיר שקילל אותי בכל המקומות שהייתי. להיפך - הייתי עם אסירים בטחוניים ערבים, ואני חי טוב עם כולם", אמר אז. כשנשאל אם הוא חש חרטה על מעשהו, השיב: "זו שאלה לשיחה הרבה יותר מעמיקה. אני לא יכול להשיב עליה בצורה כזאת".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר. טען שלא נשקפת לו סכנה
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים