שתף קטע נבחר

הרב ליאור: אלימות הנוער – בגלל קריירת אמהוֹת

רב היישוב קריית ארבע מצטרף לפסיקתו של הרב אליקים לבנון, ומוסיף: כל יציאה של אישה לעבודה אינה על פי השקפתה של תורה. "להיות עקרת בית זה לא עבודה של שמונה שעות ביום אלא של 24 שעות. אין מה להתבייש"

"מדברים על כך שיש בעיה באלימות של הנוער. הבעיה היא שהאמא עובדת וקשה לה להתמסר לביתה" – כך טוען רב היישוב קריית ארבע, דב ליאור. לדבריו, יציאת אישה לעבודה אינה אידיאלית, בין אם מדובר במשרה ציבורית ובין אם לאו, ותפקידה הוא להיות עקרת בית. הוא כתב את הדברים בעלון "גילוי דעת" שיחולק בשבת בבתי הכנסת, במסגרת מאמר תמיכה ברב אליקים לבנון שפסק נגד התמודדות נשים לתפקידים ציבוריים ביישוב אלון מורה. 

 

 

על פי הרב ליאור, הנחשב לאחד מבכירי הפוסקים בציונות הדתית, במקרים בהם משכורת הבעל אינה מספיקה לקיום המשפחה יכולה האישה לסמוך על עמדות הפוסקים המקילים ולצאת לעבוד בכל תפקיד, "אבל להגיד שזה ראוי ולכתחילה, או שאני מעודד יציאת נשים לעבודה? לדעתי זו לא השקפתה של תורה, מספיק יש לה עבודה בבניין הבית". בהמשך הבהיר: "אמנם מזכירות יישוב זה לא ממש מינוי אלא יותר עניין מקצועי, אבל מבלי חלילה לפגוע או לזלזל ביכולתה או בכבודה של האישה, בכל זאת זה לא כל כך מתאים לנשים, הדברים הללו".

 

במאמרו מסתמך הרב ליאור על הרב קוק, שאמר שתפקידים ציבוריים אינם מכבודה של האישה, ועל הרמב"ם,

שפסק שלמשימות לאומיות יש למנות גברים ולא נשים. כן סקר דעות שונות של פוסקי ההלכה העוסקים בסוגיה.

  

"כשאנשים שואלים אותי אם אני מעודד נשים לצאת לעבודה אני אומר שעדיף שלא, לא חלילה משום זלזול, אלא משום הכרה בחשיבות התפקיד של האישה בבית", סיכם הרב, "פעם בתור רושם נישואין כלה אחת התביישה לומר שאמא שלה עקרת בית ולא פקידה או משהו כזה. אמרתי לה שאין לה במה להתבייש, להיות עקרת בית זה לא עבודה של שמונה שעות ביום אלא של 24 שעות. חשוב שכל אדם ימלא את התפקיד שהקב"ה נתן לו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים