שתף קטע נבחר

הושק הספר האלקטרוני "עברית"

באירוע בהשתתפות סופרים ועיתונאים השיקו היום ניופאן, סטימצקי וידיעות טכנולוגיות את הספר האלקטרוני "עברית". המכשיר החדשני יופץ בחנויות סטימצקי כבר בשבוע הספר הקרוב

הבוקר (ה'), השיקו יבואנית האלקטרוניקה הביתית ניופאן, רשת הספרים סטימצקי וחברת ידיעות טכנולוגיות את המיזם המשותף שלהן - ספר אלקטרוני ראשון בעברית שזכה גם לשם הזה - "עברית" או evrit. הספר האלקטרוני הושק באירוע בבית ביאליק, תל אביב.

 

את המיזם החדש הציג צביקה שיינפלד, סמנכ"ל השיווק של ניופאן. לדברי שיינפלד, מדובר בתוכן אלקטרוני חדש בישראל: שילוב של ספר אלקטרוני בשפה העברית וחנות ספרים דיגיטליים.

 

לטענת שיינפלד, ב-2009 נמכרו חמישה מיליון ספרים אלקטרוניים בארצות הברית, וב-2010 ימכרו 13 מיליון. עוד אומר שיינפלד, כי התחזית היא שעד 2014  - 25% מהספרים יהיו דיגיטליים.

  

שיינפלד טוען כי הקהל שאליו מכוון הקורא האלקטרוני הוא קהל מבוגר יותר, עם יותר זמן פנוי, ושהספר האלקטרוני יצור שינוי בהרגלי הקריאה. לפי הנתונים של ניופאן, 40% מהקוראי הספרים יודעים מהו ספר אלקטרוני, ובקרב הקוראים הכבדים 60% מכירים.

 

הספר המקוון

ומה יש בעברית? מסך מגע בן ששה אינץ', ומסוגל להכיל 2000 ספרים. הוא יתמוך ב-Wi-Fi, והוא קטן וקל לנשיאה: רק 240 גרם משקלו. "עברית", יכלול גם יכולת גלישה בסיסית. חנות הספרים האלקטרונית המלווה את הפרויקט, תעלה בשלב ראשון עם 250 כותרים של ההוצאות השותפות (כתר, קשת, גרף, ידיעות, מטר, אחוזת בית ועוד) ,כאשר עשרות כותרים נוספים יעלו בכל שבוע. שיינפלד אומר כי המטרה היא להגיע לאלף כותרים עד סוף השנה.

 

החנות המקוונת תציע לרוכשי הספרים הדיגיטליים פרק ראשון להתרשמות ללא חיוב, והמטרה היא להפוך לחלק משמעותי מהזירה הספרותית בישראל בעזרת פעילויות תומכות נוספות. 

הכותרים ימכרו בהנחה של בין 40 ל-50 אחוז מהמחיר הקטלוגי שלהם בחנות רגילה. ייתכן שבהמשך החנות תקלוט ותפיץ יצירותיהם של סופרים עצמאיים אשר אינם קשורים להוצאה כזו או אחרת. 

 

קטלוג אישי, תוכן מוצפן

התכנים יהיו מוצפנים ומותאמים ל"עברית" בלבד, בפורמט ePub (ה"עברית" יודע לקרוא גם קבצי PDF). הספרים הדיגיטליים יהיו מקודדים למכשיר האישי שלך בלבד, כאשר את ההצפנה מספקת חברת NDS הירושלמית. ייתכן שבהמשך יתאפשר "להשאיל" ספרים אלקטרוניים ממכשיר למכשיר.

 

רכישות הספרים יהיו מגובות בקטלוג אישי באתר, כך שניתן יהיה להוריד בשנית את כל הספרים שרכשתם באם הקורא אבד או נגנב.

 

איריס בראל מנכ"לית סטימצקי סבורה שיש מקום לספר האלקטרוני. הספרים יתחילו להימכר בשבוע הספר תחילה ב-50 חנויות, ואז ב-160 חנויות של הרשת, החל מתחילת יולי.

 

וכמה הוא יעלה? "עברית" יימכר תמורת 1399 שקלים (דומה למחיריהם של ספרים אלקטרוניים בחו"ל, כמו הקינדל), עם זיכוי של 400 שקלים לרכישת ספרים בחנות המקוונת.


(צילום: דדליין)

 

 

קניוק: ייטיב עם הסופרים

הסופר יורם קניוק, שנכח באירוע, נשאל מה דעתו על הספר האלקטרוני החדש, והשיב: "אני מחכה לזה. זה ייטיב עם הסופרים. למה צומת ספרים צריכים להרוויח את כל הכסף הזה עלי?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספר אלקטרוני מתקדם. "עברית"
צילום: דדליין
מומלצים