שתף קטע נבחר

מקסימום מהמינימום: עמיר פרץ בדרך לקאמבק?

יו"ר העבודה לשעבר קיבל תגובות רבות על הצעת החוק להעלאת שכר המינימום, וחש ש"סגירת החשבונות" תמה. האם יתמודד על ראשות המפלגה? בינתיים, ברוורמן והרצוג במירוץ

אחרי תקופה ארוכה של "הקפאה" בהתנהלותו הפוליטית, שב יושב-ראש מפלגת העבודה לשעבר, עמיר פרץ, לשטח. בימים האחרונים, כשרוח גבית ציבורית בגבו בעקבות הצעת החוק להעלאת שכר המינימום שאושרה בוועדת השרים - החל פרץ להגביר את נוכחותו סביב פעילי מפלגת העבודה ולחמם מנועים, לקראת חזרתו לפעילות פוליטית מוגברת.

 

פרץ חש כי תקופת "סגירת החשבונות" של הציבור עמו מגיעה לסיומה. בשבוע האחרון, מספרים בלשכתו, הגיעו שיחות טלפון ופקסים רבים מאזרחים המברכים אותו על פעילותו למען השכבה החלשה של משתכרי שכר המינימום.

 

מקורבים לפרץ כי הוא חש מעודד מאוד מהתגובות שקיבל ומן היחס של התקשורת כלפיו, כולל זו שמתחה עליו ביקורת חריפה תקופה ארוכה, בעיקר בשל תקופת כהונתו כשר הבטחון - ובמיוחד מלחמת לבנון השנייה.

 פרץ אמר למקורבים כי הוא מרגיש שהציבור הישראלי חוזר להאמין בו ולראות בו מנהיג חברתי.

 

עדיין לא ברור האם פרץ כבר החליט להתמודד שוב על ראשות מפלגת העבודה. אולם גורמים ששוחחו עמו מציינים כי "עמיר מעודד מאוד מהשבוע האחרון, ומהעובדה שהיחס אליו חזר להיות לגופו של עניין".

 

למרות מה שנראה לפי שעה כשקט תעשייתי במאבק הפנימי בתוך מפלגת העבודה, בכירים נוספים ובראשם השר אבישי ברוורמן, מתכוננים להתמודד על ראשות המפלגה. גם השר יצחק הרצוג פועל כבר חודשים ארוכים בכיוון זה, אולם נראה כי ברוורמן צפוי להצטרף למרוץ הלא-רשמי על ידי הגברת פעילותו הפוליטית וקיום מפקד רחב של חברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
פרץ. רנסנס?
צילום: הרצל יוסף
ברוורמן. בדרך למפקד רחב
צילום: דנה קופל
מומלצים