שתף קטע נבחר

ליברמן: המשט אלים, לא יפגעו בריבונותנו

שר החוץ, שביקר בחדר המצב במשרדו, אמר כי אין משבר הומניטרי ברצועת עזה: "המשט הוא ניסיון לפעולת תעמולה אלימה נגד ישראל. על אף פשעי שלטון החמאס וירי הרקטות, ישראל נוהגת בצורה הכי הומניטרית"

שעות לפני הגעתו, שר החוץ יוצא בחריפות נגד המשט - המתקרב לחופי רצועת עזה: אביגדור ליברמן אמר בצהריים (יום ו') כי "המשט הוא ניסיון לפעולת תעמולה אלימה נגד ישראל, וישראל לא תאפשר פגיעה בריבונותה בים, באוויר וביבשה".

 

ליברמן, שביקר בחדר המצב של משרד החוץ, הוסיף: "אין משבר הומניטרי

בעזה, ועל אף פשעי שלטון החמאס וירי הרקטות, ישראל נוהגת בצורה הכי הומניטרית ומאפשרת הכנסת אלפי טונות של מזון וציוד לעזה". משרד החוץ עורך בצהריים הערכת מצב יחד עם נציגי צה"ל וחיל הים, בעוד הכוחות באזור אשדוד נערכים לעצירת המשט.

   

בנמל אשדוד השלימו את ההכנות אחרונות לקליטתם הצפויה של מאות משתתפי המשט. מי שיחתום על צו הרחקה - יטוס לארצו על חשבון ישראל. מי שיסרב עשוי למצוא את עצמו בכלא בבאר-שבע. בצה"ל מוטרדים מהאפשרות שבמשט ינסו להסתנן לרצועה פעילי טרור, שינסו גם להעביר אמצעי לחימה.

 

בינתיים, בעזה נעשות ההכנות בצהריים האחרונות לקראת המשט. דגלי הרשות הפלסטינית וטורקיה נתלו בכמה מקומות ברצועה.

 

בין משתתפי המשט: ח"כ חנין זועבי מבל"ד, ראש הפלג הצפוני של התנועה

האיסלאמית השייח ראאד סלאח, ראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מוחמד זידאן, בכיר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית השייח חמאד אבו-דעאבס. עוד מפליגים לעזה האב הילריון קפוצ'י, לשעבר הארכיבישוף של ירושלים שגורש מישראל בשל מעורבות בטרור, ומוחמד סוואלחה, שנמלט ב-1990 נמלט מהשטחים לירדן בדרכון מזויף. משם עשה את דרכו לבריטניה, שם הוא מקדיש את זמנו לפעילות הסברה אנטי-ישראלית אינטנסיבית, בין היתר בשורות "האחים המוסלמים" - תנועת האם של חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. אין משבר הומניטרי
צילום: גיל יוחנן
אחת הספינות
צילום: AFP
האווירה באחת הספינות, היום
צילום: livestream.com
מומלצים