שתף קטע נבחר

Soluto - מי מעכב את עליית המחשב?

סולוטו הישראלית בודקת אלו תוכנות נכנסות לפעולה מיד לאחר ההפעלה ומאיטות לכם את עליית המחשב - ומאפשרת להיפטר מהן באופן חכם. סקירת תוכנה מ"ידיעות אחרונות"

זוכרים את הסרטון ההוא, של הבחור שמרביץ למחשב ובסוף מטיח אותו ברצפה? רבים וטובים נתקלו במצבים דומים, כשהמחשב פשוט גורם לתסכול ועולה על העצבים. מה אנחנו בסך-הכל מבקשים? שיעשה את מה שמוטל עליו, ובזריזות.

 

בסטארט-אפ הישראלי סולוטו עובדים בדיוק על הנקודה הזו ומכנים את המוצר שפיתחו "תוכנה נגד תסכולים‭."‬ הפיתוח של החברה זכה השבוע להכרה והיא כבשה את המקום הראשון בתחרות שערך בלוג הטכנולוגיה טק קראנץ‭.'‬ גאווה ישראלית.

 

 

סולוטו רצה במקביל לתהליך הפעלת המחשב ובודקת אלו תוכנות נכנסות לפעולה מיד לאחר הדלקתו. כשכל התהליך מסתיים, סולוטו מציגה את רשימת היישומים ומחלקת אותם לשלוש קטגוריות: המיותרים, שאין בעיה לבטל את ההפעלה האוטומטית שלהם; הפינה לשיקולכם, כלומר יישומים שאפשר להסיר (אם אתם בטוחים שאתם מודעים להשלכות‭;(‬ ויישומי חובה - תהליכי מערכת, מנהלי התקנים של כרטיס הקול והמסך וגם סולוטו עצמה, כמובן. אותם אי אפשר להסיר.

 

התוכנה מציגה הסבר לגבי כל אחד מהיישומים, אך באנגלית בלבד, כדי שתוכלו להחליט אם אפשר לוותר עליהם. את יישומי החובה אין אפשרות להסיר, ובשתי הקטגוריות האחרות תוכלו להחליט בין הסרה קבועה לבין עיכוב, כלומר היישום יופעל לאחר שכל התוכנות יסיימו להיטען. במהלך הזמן סולוטו תאסוף מידע ממשתמשי התוכנה ותציג בפניכם באיזו אפשרות הם בחרו, כדי לעזור לכם להחליט.

 

מי עוצר את התנועה?

בנוסף, סולוטו מציגה היסטוריה של התוכנות שהותקנו במחשב ושל זמני האתחול שלו. בעזרת גרף תוכלו לראות שינויים בזמני עליית המערכת ואלו תוכנות גרמו לשינויים האלה. כן, סוף סוף תוכלו להבין איזו תוכנה גורמת לפקקי התנועה בכניסה ל-Windows.

 

המידע מוצג בצורה ברורה ונוחה, עם תפריטים קופצים וכמה אפקטים של אנימציות. למרות המבנה הידידותי, סביר שמשתמשים מתחילים יחששו לערוך שינויים מעבר לקטגוריה הראשונה, של היישומים המיותרים.

 

לחלק מהיישומים אין תיאור מעודכן, כי הם עדיין לא מופיעים במאגר המידע של סולוטו. תוכנות מתחרות מציעות במקרה כזה, וגם לגבי יישומים מוכרים, חיפוש בגוגל של שם התוכנה או היישום.

 

בדומה למתחרות, גם סולוטו מתקשה לפעמים להתמודד עם תוכנות עקשניות, כאלה שהסרתם מרשימת ההפעלה אבל מתגנבות אליה בחזרה. למרות זאת, אחרי בדיקה של כמה שבועות אפשר לקבוע, כי היא עושה את העבודה נאמנה, ומקצרת את זמן האתחול של המחשב באופן משמעותי.

 

Soluto

גירסה: בטא

דרישות מערכת: WIndows XP ומעלה, 512 מ"ב זיכרון

להורדה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים