שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  צה"ל לתקשורת הזרה: "בוצע בנו לינץ' מתוכנן"

  אחרי ההסתבכות הצבאית, יוצא לדרך מבצע ההסברה - אחראית התקשורת הזרה בצה"ל תדרכה כתבים: "לא מכירה ארגון זכויות אדם שנושא כל כך הרבה סכינים רק כדי לחתוך סלט"

  המבצע הצבאי הסתיים, המבצע ההסברתי מתחיל - בנמל אשדוד. אחרי ההשתלטות הקטלנית על ספינות המשט לעזה, מנסה צה"ל לרכז כוחות גם מול התקשורת הזרה, במטרה לנסות להסביר את המבצע שהסתיים בלפחות 15 הרוגים ו-50 פצועים מקרב הפעילים הפרו-פלסטינים. בהשתלטות נפצעו גם 4 חיילי צה"ל.

   

  דם בלב ים - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  בגבעת יונה, הסמוכה לאשדוד, מרוכזים רוב כתבי התקשורת הזרה, וצה"ל שלח לאזור את האחראית על תקשורת בינלאומית, סא"ל אביטל ליבוביץ'. לכתבים הזרים אמרה ליבוביץ': "מדובר בלינץ' מתוכנן כלפי חיילי צה"ל. הם לא התכוונו להיכנס לעימות אלים עם נוסעי הספינות, ולצערנו הנוסעים בחרו בדרך של אלימות והשתמשו בסכינים, יתדות ואף פתחו באש לעבר החיילים וחטפו נשק. לא מדובר בארגון זכויות אדם. אני לא מכירה אף ארגון זכויות אדם שמשתמש באמצעים כאלה".

   

  כחלק ממאמץ ההסברה, מעבירים צוותי ההסרטה של דובר צה"ל חומרים שמגיעים באופן מוסק, ומפיצים אותם בקרב גורמי התקשורת השונים. סא"ל ליבוביץ' סיפרה כי ערכה שיחת ועידה עם כל הסוכנויות הזרות, תדרכה אותן בנושא והעבירה את המסרים של צה"ל, המשתף פעולה עם משרד החוץ.

   

  "לא התכוונו להרע או להתעמת עם הנוסעים אך הם בחרו בדרך אחרת", הוסיפה ליבוביץ'. "המבצע עדיין נמשך וייערך יותר זמן עקב הפעילות האלימה. למרבה הצער, מדינת ישראל ידעה ניסיונות טרור רבים דרך הים והאחרון שבהם אירע רק לפני מספר חודשים. לא ניקח סיכונים בהגנה על תושבי ישראל. אני לא מכירה ארגון זכויות אדם שנושא כל כך הרבה סכינים רק כדי לחתוך סלט בארוחת הערב" .

   

  לגבעת יונה הגיעו מספר פעילי שמאל כדי להפגין ולהביע את תמיכתם במשט. הם זכו לקבלת פנים לא אוהדת מצד תושבי אשדוד, שבאו לצפות בספינות מגיעות לנמל בעיר. התושבים התעמתו עם הפעילים וקראו להם לעזוב את המקום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההשתלטות על המשט
  צילום: AFP
  נמל אשדוד. מחכים לספינות
  צילום: AP
  מומלצים