שתף קטע נבחר

הישראלים נשארים בארץ: גל ביטולים לטורקיה

בעקבות המשבר שנוצר בין ישראל וטורקיה עקב תקרית המשט, ישראלים רבים שתכננו לפוש בארץ הקלאבים עושים "אחורה-פנה" ומשנים את חופשתם. סמנכ"ל איסתא: "עד 50% ביטולים"

התקרית החריפה בין ישראל וטורקיה בעקבות ההשתלטות על ספינות המשט, שהסתיימה במספר רב של הרוגים ועשרות פצועים מקרב הפעילים הפרו-פלסטינים, גרמה להחרפת המשבר בין שתי המדינות, להוצאת אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור - וההשלכות התיירותיות לא איחרו לבוא.

 

גל של ביטולים נרשם בשעות האחרונות ל"ארץ הקלאבים", וישראלים רבים עושים "אחורה-פנה" ומוותרים על חופשתם שתוכננה מבעוד מועד. כפי שפורסם היום ב-ynet, חמישה נוסעים ישראלים שהיו אמורים לטוס לטורקיה עם חברת "טורקיש איירליינס", סירבו לטוס עם החברה וירדו מהמטוס. במקביל, אונייה ישראלית שבה על עקבותיה ולא עגנה בריביירה הטורקית.

 

המשבר הנוכחי חיזק את העוינות מצד התייר הישראלי

כזכור, היחסים עם טורקיה, שעלו על שרטון כבר לפני מספר חודשים, הפחיתו את מספר ההזמנות והחופשות ביעד הפופולארי לישראלים, ואפילו ועדי עובדים של חברות במשק הישראלי, שנהגו באופן קבוע להטיס את עובדיהם לנופש השנתי במדינה - החליטו להימנע מכך השנה.


היעד הפופולארי - כבר הרבה פחות. אנטליה (צילום: אורן אגמון)

 

בנוסף על כך, המשבר הנוכחי רק חיזק את העוינות מצד התייר הישראלי כלפי טורקיה, ובחברות תיירות שונות בארץ נרשמת עלייה בכמות הביטולים. רונן קרסו, סמנכ"ל שיווק בחברת התיירות "איסתא", אמר ל-ynet כי "עד כה נרשמו ביטולים בשיעור של 50%".

 

גם סמנכ"ל חברת התיירות "גוליבר", יעל תמיר, אומרת שמהבוקר לקוחות מתקשרים ומבררים לגבי המצב, כשחלקם ביטלו את החופשות שהזמינו ומנסים לשנותן ליעדים חלופיים. "אני משערת שמרביתם הגדול של הישראלים ינצלו את המצב לנפוש ביעדים, כגון: רודוס, כרתים ושאר מקומות בקפריסין ויוון שתופסים נתח משמעותי במספר ההזמנות השנה", אומרת תמיר.

 

בחברת התיירות "צבר" מדווחים על גל של ביטולים לטורקיה ביומיים-שלושה הקרובים, ומציעים לקהל הלקוחות לשנות את החופשות לכל יעד אחר שיירצו. "עצם השינוי אינו כרוך בתשלום, ותוספת תשלום היא רק בהתאם ליעד", אומרת מנהלת רכש תיירות חו"ל בחברה, איריס רט.

 

גם בחברת התיירות "קווי חופשה" קיימת ללקוחות אפשרות להמיר את החופשה שהוזמנה לטורקיה בחופשה ביעד חלופי באירופה או באגן הים התיכון, כמו ברצלונה, אמסטרדם, רודוס, כריתים, פאפוס, איה נאפה וכדומה, שחלקם מציעים נופש זהה לנופש הטורקי, על בסיס "הכל כלול" ועל בסיס חצי פנסיון.

 

ואילו בחברת "קשרי תעופה" ישנה מהבוקר עצירה כמעט מוחלטת בהזמנות של חופשות לטורקיה, ובשלב זה שוקלים בחברה הפסקה של חלק מהטיסות ליעד לתקופה של עד שבועיים. "לקוח שטיסתו לטורקיה בוטלה יקבל את כספו בחזרה ללא דמי ביטול", מבטיח מנכ"ל החברה, יורם מוטעי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה טורקית נגד ישראל עקב המשט לעזה
צילום: רויטרס
בודרום. יעד טורקי שחביב על הישראלים
צילום: מוחמד עודי
מומלצים