שתף קטע נבחר

להעלות את ערך הדירה בבניין משותף - ובזול

רוצים לשדרג את סביבת המגורים מבלי להוציא מאות אלפי שקלים? תמ"א 38 מחייבת את הקבלן לבצע שיפוצים נרחבים בבניין, שיכולים להזניק את ערך הדירה. אפשר אגב, להסתפק רק בשיפוץ חדר המדרגות

הבניין שלכם מתפורר? חדר המדרגות חשוך ומטונף? הקירות מתקלפים? שיפוץ מסיבי ושדרוג הנכס יכולים לשפר את צורתו במהירות. הבעיה היא שהעלויות עלולות להגיע בקלות למאות אלפי שקלים.

 

 

עם זאת, כמה אלטרנטיבות יצירתיות יכולות להעלות את ערכה של הדירה הקיימת ואפילו לשדרג את רמת החיים - ללא השקעה כספית משמעותית.

 

שיפוץ חדר המדרגות

אחת הדרכים המקובלות להעלות את שווי הדירה שברשותכם היא לשפץ את חדר המדרגות והלובי בבניין משותף. בבנייני מגורים שגילם עולה על 25 שנה, המרחבים המשותפים סובלים בדרך כלל מהזנחה ומתחזוקה לקויה, וגם מבחינת בטיחותית המצב לא מזהיר.

 

"שיפוץ חדרי המדרגות והלובי בבניין ישפר מיידית את החזות של הבניין, בלי להזדקק להשקעה כספית גדולה", סבור אדריכל סער גולן, מנכ"ל המכון לעיצוב ואדריכלות "קווים".

 

גולן מסביר, כי אף שבדרך כלל מקשרים אדריכלות ועיצוב פנים לבתים פרטיים ולשיפוצים שנעשים בתוך הבית פנימה, אסתטיקה עיצובית יכולה להתקיים גם בחללים המשותפים בבנייני מגורים.

 

לדבריו עבודת שיפוץ כוללת בחללים המשותפים יכולה להסתכם ב-5,000 שקל לדירה בבניין מגורים של 12 דירות. עם עבודות אלה הוא כולל: שיפוץ, עבודת זגגות, תיקון מדרגות שבורות, החלפת מעקה הבטיחות, חיפוי קירות, ביצוע עבודת חשמל, שיפוץ מנגנון לוח האינטרקום ותיבות הדואר, צביעת חדר המדרגות והלובי ותיקון התקרות במבנה.

 

הטבות באמצעות אימוץ תמ"א 38

דרך נוספת להעלאת ערך הנכס היא באמצעות אימוץ תמ"א 38, שרובנו מכירים בהקשר של חיזוק לרעידות אדמה. במסגרת תמ"א 38 אפשר לקבל הטבות נוספות שמשפרות את איכות החיים של בעלי הנכס: לצד עבודות החיזוק שיהפכו את המבנה לעמיד בפני נזקי רעידת אדמה, הקבלן מחויב לשפץ גם את הבניין, את הלובי ואת הגינה.

 


כמו כן, במקרים מסוימים אפשר להוסיף בתוכנית זו מעלית לבניין ואף תוספת של חדר או ממ"ד לכל דירה - כמובן בתוספת כספית.  

 

גל הרשקוביץ, מבעלי קריגר נדל"ן, מספר כי בעקבות רעידות האדמה האחרונות בעולם, גבר העניין הציבורי בישראל בתמ"א 38. עם זאת הוא מציין כי רבים אינם יודעים שהתוכנית יכולה לאפשר לערך הדירה לזנק אפילו בכמה מאות אלפי שקלים.

 

הוא מציין כי החברה סגרה באחרונה על עסקת תמ"א 38 בשכונת בבלי בתל אביב, שלהערכתו צפויה להעלות את שווי הדירות בכ-200 אלף דולר לאחר סיום השיפוץ והבנייה.

 

"מי שתמיד חלם לגור בבניין לבן חדש עם גינה מטופחת ולובי מפואר, אך לא יכול היה להרשות זאת לעצמו, יכול לעשות זאת עתה באמצעות התמ"א", הוא מסכם. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיפוץ מבנה בת"א
צילום: באדיבות חברת עזרה וביצרון
מומלצים